Файне місто

На інтерактивній карті України мешканець Тернопільщини зібрав всі старовинні паровози і трактори

841533_w_300Інтерактивну мапу залізничної, сільськогосподарської та автомобільної техніки на постаментах розробив житель райцентру Теребовля на Тернопільщині краєзнавець Ярослав Ярошевський.

“Звичайно, у Вікіпедії є деяка інформація про пам’ятки технічного характеру. Але той перелік далеко не повний і містить лише назву транспортного засобу й назву населеного пункту. Але, позаяк я вже п’ять років поспіль займаюсь онлайн-картами, то для мене дуже важливою інформацією є точні координати розташування певного об’єкта. Перший варіант карти з’явився навесні 2015 року. Тоді були опрацьовані всі знайдені в мережі списки техніки на постаментах і їхні координати та фотографії. Робота зі списками показала, що техніки на постаментах та в музеях набагато більше. Загалом в Україні на постаментах встановлено приблизно 1000 одиниць техніки і трохи більше тисячі – в музеях”, – розповів він, передає “Укрінформ“.

Карта “Технічні пам’ятники України” має три рівні: “Залізниця”, “Трактори” й “Автомобілі”. Містить близько 500 об’єктів. Переглянути її можна тут.

“Що цікаво, в Гайвороні стоїть на постаменті найстаріший збережений паротяг у всьому пострадянському просторі – бельгійський паротяг 1893 року. Потрапив він до нас з Прибалтики. Естонські дипломати кілька разів намагались забрати паровоз, але Україна жодного разу не дала згоду. І ще. Тракторів на постаментах значно більше і, в основному, це найпоширеніший радянський трактор “Універсал-2″, який в 1960-1970-х роках масово встановлювали на постаменти на хвалу праці трактористів та хліборобів”, – розповів автор мапи.


Loading...
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK