Тернопіль

На 13% більше, ніж у жовтні, доведеться тернополянам платити за блакитне паливо

Тернополяни про підвищення ціни на газ уже чули. Зізнаються, рідко звертають увагу на вартість, однак впевнені, це вдарить по кишені кожного українця.

З 1 листопада остаточна ціна газу – 6,64 гривень за 1 кубометр. НАК “Нафтогаз України” у жовтні цього року встановив вартість газу у розмірі 5,87 грн, решта – послуги транспортування, націнка та розподіл. Як зазначають у “Тернопільміськгазі” кожного року з початком опалювального сезону вартість газу зростає. І на це є певні причини.

“Це пов’язано з підняттям ціни на ринку газу. Ціна формується відповідно до постанови 485 Кабінету Міністрів, де береться одне з найнижчих показників. Це середньозважена ціна на товарні енергетичній біржі, середня ціна імпортного природного газу, ціна нафтогазу за попередньою оплатою для промислових споживачів і ціна газу по постанові 867”, – каже заступниця директора з постачання та обліку газу ДП “Газпостач” ПрАТ “Тернопільміськгаз” Галина Голоюха.

Ціну формує ринок газу і цьогоріч вона найнижча за останні 4 роки. У листопаді 2018 один кубометр газу коштував значно дорожче – 8,55 гривень за кубометр. Спрогнозувати, якою вона буде у грудні працівники міськгазу не можуть.

Також з листопада 2019 року діє новий механізм розрахунку за комунальні послуги. Люди отримають квитанції за газ, воду, світло без нарахування субсидій та пільг. Компенсації надаватимуть живими грішми. Про це сьогодні повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Оля Боднар, Віталій Куземко, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK