Файне місто

Мистецька резиденція – спогад про наймолодшого Героя Небесної сотні з Тернопільщини

Його син – Герой України. 17-річного Назара Войтовича вбили з вогнепальної зброї на Майдані. Снайперська куля влучила хлопцеві в обличчя. Батько хлопця досі не може повірити у те, що сина немає в живих. Каже, час лікує біль, але не стирає пам’яті. Як зараз живе батько наймолодшого героя Небесної Сотні дивіться у сюжеті Тернопіль1.

Батько Назарія Войтовича розповідає про ідеї, які планує втілити у Мистецькій резиденції в Травневому. Культурний простір створив із однодумцями, як пам’ять про сина кілька років тому. У занедбаному раніше приміщенні буде освітньо-мистецький центр з майстернями, кімнатами відпочинку та виставковим залом.

Чоловік розповідає, зараз більшість свого часу приділяє тому, щоб резиденція стала ще кращою. Такою, як би хотів її бачити його син Назар. Він теж міряв бути художником. Тут зробили піч, придбали гончарні кола та меблі для комфортної роботи майбутніх резидентів та учасників майстер-класів. На другому поверсі є кімнати для проживання митців. Допомагають в облаштуванні резиденції і небайдужі люди.

“Тут дуже багато молоді помагало. Тут ми оббивали плитку, робили десь майже два місяці. Цеглу ми відчищали, шпаклювали”, розповідає батько Героя Небесної Сотні Юрій Войтович.

Про події на Майдані батько Назарія майже не розповідає. Каже, не можливо згадувати те, що назавжди забрало його сина. Також наголошує, не вірить, що вбивці будуть покарані.

“Вже 5 років пройшло, а нікого не покарали, оце найбільша проблема. Просто люди забули, бо ніби все добре у нашій країні. Але людей повбивали і нікого не покарали. Виходить так, що ніхто не буде в цьому винен”, каже Юрій Войтович.

Цього літа мистецька резиденція у Травневому знову відкриє двері для юних митців. Традиційно, урочистості відбудуться у день народження Назарія Войтовича. Команда резиденції запрошує разом вшанувати пам’ять Героя у невимушеній атмосфері мистецького життя, якого прагнув 17-річний Назарій до трагічних днів Майдану.

Сергій Балуцький, Віталій Куземко

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK