Файне місто

Музей-крипту й оглядовий майданчик на верхівці собору відкрили в Тернополі

У тернопільському 240-річному Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці відкрили музей-крипту та оглядовий майданчик. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Крипта – це склепінчасте приміщення, яке було у більшості середньовічних західноєвропейських сакральних споруд. У нашому соборі вона десятиліттями була зачиненою і засипаною землею. Тепер, після розчищення, її зможуть відвідувати парафіяни, місцеві жителі та туристи, які приїжджають до Тернополя», – розповів настоятель собору отець Орест Павліський.

У підземеллі на 5-метровій глибині нині відкрито музей «Сакральний Тернопіль». Тут розміщено матеріали про давні храми міста, яких не зберіг час, релігійна атрибутика різних століть, відомості з історії тернопільської парафії, що засвідчують багатовікове співіснування греко-католицької, римо-католицької та єврейської громад Тернополя.

У крипту-музей можна спуститися кам’яними сходами або оглянути її частину через товсте скло, вмуроване в підлогу собору.

Крім цього, у храмі на висоті близько 30 метрів почав діяти оглядовий майданчик для тих, хто хоче побачити Тернопіль з висоти.

Архикатедральний собор у Тернополі вже давно є однією з найкращих пам’яток архітектури пізнього європейського бароко, яка вирізняється чіткістю композиції об’ємів, гармонійними пропорціями. Його творець – геній пізнього бароко – Август Мощинський. А склепіння центрального нефа розписав відомий майстер пізнього бароко, львівський живописець-фундаменталіст Станіслав Строїнський.


Loading...
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK