Тернопіль

Мешканців Підволочиської ОТГ стригтимуть безкоштовно

Безкоштовні стрижки для соціально не захищених жителів. Такий соціальний напрямок розвитку підтримали у Підволочиській громаді. Проект створення соціальної перукарні створила Ініціативна група місцевого професійного ліцею. Реалізували ідею за сприяння програми DOBRE, а також небайдужих мешканців громади. Що із цього вийшло бичили наші журналісти.

Пан Володимир одним із перших стрижеться у щойно відкритій перукарні “Локон”. Особливість салону у тому, що він працює на соціальній основі. Перукарню обладнали у Підволочиську на звернення людей. Ідею підтримали у межах конкурсу “Місцеві ініціативи для розвитку громад” програми DOBRE – “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність”.

“Я був у багатьох громадах і принаймні у трьох з них, коли ми спілкувалися з мешканцями, всі казали, що немає де підстригтися і послуги перукаря дуже затребувані. І ось сьогодні ви всі визначили пріоритетну послугу для своєї громади. І це те, про що йдеться у реформі Децентралізації. Громади самі вирішують, що їм необхідно, і що треба зробити, аби покращити умови проживання”, – зазначив керівник програми DOBRE в Україні Баррі Рід.

Соціальну перукарню відкрили на базі гуртожитку Підволочиського професійного ліцею. Тут свої навички зможуть удосконалювати майбутні перукарі, під наглядом фахівців. А соціально незахищені категорії населення, багатодітні, малозабезпечені, учасники бойових дій, інваліди та інші, – безкоштовно стригтимуться.

“Тільки через те, що ми не знаємо, який обсяг людей будемо обслуговувати, ми приблизно орієнтовані на 1500 жителів, по умовах проекту, ми прописали умову мати при собі документ, який посвідчує приналежність до певного виду осіб, які потребують такої послуги безкоштовно”, – пояснює голова ініціативної групи створення соціальної перукарні, методистка ДНЗ “Підволочиський професійний ліцей” Ірина Скуратко.

Соціальна перукарня також працюватиме на виїзді у селах громади.

“Ми, старости сіл, приїхали, тому що то гарна справа і треба підтримати, щоб воно було у нас в селах. Така потреба завжди є, тому що у нас є будинок пристарілих. Треба щоб люди постійно доглянуті були і така програма буде спрямована на таких людей, які є у нас”, – каже староста села Галущинці Михайло Схаб.

Молодці, бо то ми довго так чекали, щоб таке було. Щоб старшим людям можна було підстригтися. А як 65 грн та стрижка, то вже таки добре зробили, молодці”, – радіє відкриттю соціальної перукарні пенсіонерка із Підволочиська пані Тамара.

Загалом облаштування соціальної перукарні, кажуть організатори, обійшлося у майже 5 тисяч доларів США. Три тисячі з них – це кошти програми DOBRE. Не менше 10% від вартості проекту, за умовами конкурсу, виділили у ліцеї. Допомогли облаштувати перукарню і місцеві підприємці.

Яна Полухіна, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK