29 травня у столичному культ-просторі “Арт ЦУМ” відкриється персональна виставка одного з найвідоміших українських сучасних авторів, який увійшов до британського рейтингу “Сто геніїв сучасності”, Івана Марчука.
Проект, що має назву “Коріння”, об’єднав близька 40 полотен п’яти авторських циклів широкого творчого діапазону – від філософськи проникливого “Голосу моєї душі” і гіперреалістичних пейзажів до витончених картин серії “Втомлена мелодія” (вони створені у 1970-х роках і експонуватимуться вперше) та сюрреалістичного космізму “Погляду у безмежність”. Також митець запропонує глядачеві новий монументальний цикл робіт “Кольорові прелюдії” (10 полотен), який також експонується вперше.
Виставка триватиме до 27 червня, вхід для усіх бажаючих – вільний, пише сайт “24“.
Значну частину експонованої колекції становлять роботи, які останні кілька років подорожували світом – вони демонструвалися у провідних музеях і галереях Литви, Німеччини, Польщі, Бельгії, Чехії, Словаччини, Люксембургу, Угорщини, Таїланду, Тунісу, Йорданії, Туреччини.
Я полюбляю імпровізації, але картини доробляю до мікрона. Як музикант: він написав мелодію, а згодом її слід аранжувати, шліфувати… І нарешті всі приходять і вигукують: ох, яка картина, вже готова. Ні, кажу, тут потрібно ще намалювати зо дві тисячі деталей. Я шукаю довершеність, і якщо не вдається її досягти, мене охоплює дискомфорт. Я пишу з величезною швидкістю: десятки мазків за секунду. Я працюю в надзвичайному екстазі. Лише в такому стані мені вдається довести роботу до того, аби на ній був мовби мій фірмовий знак, аби й без підпису було видно: це картина Марчука, і більше нічия,
– розповідає про свою творчість Іван Марчук.
Організатори виставки з нетерпінням чекають її відкриття. “Для нас велика честь працювати з автором такого рівня як Іван Марчук. Проект “Коріння” – це квінтесенція творчості митця, який не просто дасть можливість глядачеві ознайомитися з різноплановими роботами автора, а й пояснить глибинну суть та важливість існування творчості таких митців у рамках світового художньо-філософського розвитку”, – зазначає директор Sky Art Foundation Юлія Островська.
Залишити відповідь