Тернопіль

Макет унікального культурного об’єкта презентували на Тернопільщині

Музей нового покоління. Макет унікального культурного об’єкту презентували у Байковецькій ОТГ. Музей скансену Черняхівської культури планують збудувати на території могильника. Знайдені в ньому артефакти датовані 3-5 століття нашої ери. Розробники макету майбутнього музею кажуть, ця архітектурна пам’ятка ламатиме стереотип про класичний музей.

– Це не має бути споруда якогось класичного вигляду і архітектури. Це має бути повністю сучасна споруда. Ця споруда символічними елементами повинна відображати найцікавіші елементи Черняхівської культури, розповідає архітектор Юрій Вербовецький.

Поділитися своїм досвідом до Байковецької ОТГ в рамках міжнародного форуму «Створення музею-скансену Черняхівської культури. Перші кроки» приїхали археологи з польського містечка Замостя. Адже в них успішно реалізували схожий проєкт.

– Відкриття археологічних знахідок є дуже важливим і продовжують нашу історію, минувшину і знаємо, що важливо те, аби наші предки знали про пам’ять традицій, – каже археолог музею в Замості Єжи Кушнір.

На реалізацію такого проекту в Замості пішло 5 років. Директор цього музею каже, проєкт у Чернелеві- Руському схожий і має великий потенціал.

– Так склалося, що маємо нагоду поділитися своїм досвідом тут з колегами на Україні. Маємо надію, що цей макет, який ми тут бачимо, пізніше за кілька років вдало реалізують, – додає директор музею в Замості Анджей Урбанський.

Музей, який матиме історичну цінність для майбутніх поколінь. Голова Байковецької ОТГ Анатолій Кулик каже, ця культурна пам’ятка матиме міжнародне значення для археологічної спільноти.

– Ми хочемо привернути увагу до нашого минулого, аби в майбутньому знати історію взагалі поселення на наших теренах, який притягнув би сюди туристів, – каже голова Байковецької ОТГ Анатолій Кулик.

Аналогів такого музею в Україні немає, адже в ньому будуть представлені артефакти, яким десятки тисяч років.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK