Тернопіль

Майбутні водії на Тернопільщині складатимуть іспити по-новому

Відеоспостереження, скорочення терміну дії свідоцтва та електронний журнал. З жовтня цього року вступлять в дію нововведення під час отримання посвідчення водія. Передає Т1 Новини.

Здавати на права будуть по-новому. Таке рішення прийняли у Кабінеті Міністрів України. Перше, і головне, що коментують українці – здачу екзаменів тепер будуть фіксувати відеокамери.

Сьогодні майбутній водій Юля саме складатиме іспит. Каже, про відеозапис чула та відноситься до таких змін із розумінням. Та в сервісному центрі кажуть, на нововведення люди реагують по-різному. Одні задоволені, інші обурюються.

Та фахівці переконані, нова система зменшує ризики корупції та змусить майбутніх водії відповідальніше ставитись до підготовки. “Було оновлено сервісний центр, і відповідно від того моменту було запроваджено відеофіксацію екзаменів. Це допомагає контролювати даний процес, тобто можна переглянути онлайн”, каже консультант-адміністратор територіального сервісного центру №6141 м.Тернопіль Віталій Лагойко.

Ще одне нововведення – складання практичного іспиту теж фіксуватимуть на відео. Для цього придбають спеціальне обладнання. Ним планують забезпечити усі сервісні центри України. Щоправда така фіксація буде здійснюватись з жовтня 2019 року. Також майбутні водії зможуть здавати іспит лише в одному сервісному центрі.

“Термін дії свідоцтва буде зменшено до 2 років. Буде діяти 2 роки. Неможливо буде отримати та обміняти посвідчення водія, якщо не буде відомостей щодо реєстрації особи. Та можливий буде обмін посвідчення водія”, пояснює головний спеціаліст зв’язків із громадськістю регіонального центру МВС в Тернопільській області Василь Барановський.

В обласному сервісному центрі МВС розповідають, такими змінами хочуть контролювати весь процес навчання майбутніх водіїв та покращити рівень їхньої підготовки.

Оксана Рогачук, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK