Файне місто

Легалізація марихуани в України: що думають тернополяни?

Ліки чи наркотик? Марихуану в Україні хочуть легалізувати. Щоправда, лише у медичних цілях. Відповідну петицію, на сайті Верховної ради, вже підписали майже 2 десятка громадських організацій. Вони переконані, лікувальні можливості марихуани дійсно можуть творити дива. Тим паче, за кордоном лікувальний канабіс визнали і медики, і влада. В той же час більшість українців все ще не розуміють як цей легкий наркотик може лікувати і чи може взагалі. Про це у сюжеті Тернопіль1.

Марихуана, конопля або ж канабіс – усе це назви однієї рослини, яку асоціюють з наркотиками.

Не зовсім погоджується з такою думкою тернополян Марк Боков – графічний дизайнер добре знає про використання канабісу. На його думку, у конопель є великі можливості у зовсім іншій сфері застосування – а саме в медичній. Хлопець розповідає, в марихуані є більше ста речовин, найбільш активні з яких – канабіноїди. Найвідоміші ж серед канабіноїдів – тетрагідроканабінол та канабідіол. Саме перший, або ж THC, відповідає за психоактивну дію, другий же, CBD – за терапевтичну. Марк знає про обидва ефекти, тож на питання, чому варто легалізувати канабіс для медичного використання у нього є однозначна відповідь:

“Є величезна кількість речовин, які можуть викликати певні проблеми, але люди їх використовують в медицині. Тому, що канабідіол дуже великий спектр має терапевтичного застосування. Ну, починаючи від банального болю, якщо є якісь хронічні болі, можна приглушувати їх за допомогою препаратів з канабідіолом. Є дослідження лікування раку, деяких видів. Дослідження нейропротекторної функції – тобто людям, в яких деменція, які старшого віку і в яких проблеми з мозком”, каже Марк Боков.

Марк вважає, що спекуляції на тему фальшивих довідок, які дозволять любителям покурити робити це легально – не мають під собою жодних підстав. “Суть в тому, що медичний канабіс – він тільки так називається. Але якщо ти використовуєш щось в медицині, то ти його відповідно обробляєш. Ти витягуєш, наприклад, той самий канабідіол”, пояснює Марк.

Тим часом, в Україні збирають підписи за легалізацію медичного канабісу. В тексті петиції йдеться про те, що понад 2 млн наших співвітчизників позбавлені доступу до ефективного лікування. І саме ліки на основі марихуани можуть допомогти їм справлятися із хворобою.

На іншому кінці світу 17-літня американка Кара страждає на аутизм. Він супроводжується нападами неконтрольованої агресії, спрямованої на себе. Як і мільйони українців, дівчина не має доступу до медичного канабісу. У Техасі, де вона живе з сім’єю, він під забороною. Батьки Кари мають надію, що їх нарешті почують і таки приймуть закон, який зробить її лікування легальним. Адже єдине, що рятує їхню донечку від безкінечних нападів, – це канабіс. Тим часом вони змушені давати їй марихуану з високим вмістом СBD незаконно.

В Україні більшість людей, які мають шанс припинити безкінечну череду болі та пігулок, не знають про існування канабісу. Конопля в головах людей залишається виключно звеселяючим наркотиком. Про його медичні властивості знають одиниці, ще менше – говорять про це. Порушити мовчання зважилась Уляна Супрун, підтримавши на своїй сторінці у Фейсбук петицію про легалізацію медичного канабісу. Свої підписи під нею поставили 16 громадських організацій і близько 17 тис простих українців.

Віта Ельборбар, Віталій Куземко

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK