Файне місто

«Лагодити і реформувати державну систему вже неможливо», – Роман Безсмертний в Тернополі

У Тернополі майбутній кандидат у Президенти України Роман Безсмертний провів зустріч-дискусію «Якої ми хочемо України», поспілкувався із представниками місцевих ЗМІ, а також тернополянами на вулицях міста.

Щоб відразу «спростувати» думку про те, що Роман Безсмертний є «технічним» кандидатом, політик заявив, що з діючими представниками влади йому не по дорозі.

«Один від одного ці двоє – Порошенко і Тимошенко – відрізняються хіба що першими двома складами прізвищ. І цінностями. Для Порошенка – це гроші, для Тимошенко – одержимість владою. Для мене ж головна цінність – Людина. Мені з ними точно не по дорозі. На цьому ставлю крапку у подібних питаннях, – сказав Безсмертний.

Коментуючи дискусії, які вже пройшли в інших містах країни, Безсмертний  наголосив, що скрізь проступає спільний діагноз: колосальний розрив між державою та суспільством. Органи держави відірвалися від потреб та інтересів людини і почали жити самі для себе.

Особливе місце під час свого виступу кандидат відвів темі війни на Сході України.

«Дивіться як по-різному держава і суспільство зреагували на війну. Держава тупцювала на місці, а люди зорганізувалися у волонтерські рухи, добровольчі батальйони і пішли воювати. І до сьогодні держава офіційно не знаходиться в стані війни, в неї то АТО, то ООС. Це теж свідчення існуючого розриву. Звідси і виходить, що п’ятий рік люди воюють, а держава – торгує», – заявив він.

KOS_9378

Політик розповів, що вивчає проблематику заробітчанства і вважає неприйнятними ідею оподатковувати тих українців, хто заробляє за кордоном. Адже податок і так сплачується, коли ці кошти витрачаються в Україні. Очевидно, що люди тягнуться на роботу за кордон не від хорошого життя.

KOS_9254

Безсмертний зауважив, що структура споживання товарів показує зниження рівня життя в країні. «Люди останні півтора року купують тільки товари першої необхідності – їжу, одяг, і мало купують такі товари як, наприклад, велика побутова техніка. Це свідчить про складність економічного стану більшості громадян», – зазначив він.

Проблема виїзду за кордон, на думку Безсмертного, вирішується тільки діалогом влади і бізнесу, та створенням таких умов для підприємців, які б дозволили їм тут платити «білі» конкурентні зарплати. Втім, уряд навпаки надзвичайно втручається у бізнес, заважаючи людям працювати.

Відтак, необхідно повне інституційне перезаснування держави, для того, щоб повернути державу до її основної мети – служити потребам та інтересам суспільства.

Інструментом такого перезаснування є прийняття нової Конституції, в якій центральне місце буде відведене правам людини. Якщо цього не зробити, зростаюча напруга між державою та суспільством приведе країну до чергової революції. Наслідки якої в умовах війни можуть бути непередбачуваними.

«Лагодити і реформувати вже нічого неможливо, переписування повноважень між президентом і прем’єром ніяк не відобразиться на житті звичайних українців. Потрібно створювати все з нуля, перезасновувати державу», – переконаний Роман Безсмертний.

KOS_9484 KOS_9959

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK