Тернопіль

“Кожен крок – велика перемога”: зворушливе відео від випускників Тернопільського навчально-реабілітаційного центру

Діти, які роблять набагато більше, ніж, здавалося б, можуть. У їхніх очах жага до життя, розвитку та пізнання. Вони випромінюють світло та любов. Цьогоріч у Тернопільському обласному навчально-реабілітаційному центрі 24 випускники. Діти закінчили навчання, будують плани на майбутнє. З нагоди закінчення навчального року вони записали зворушливе відео-подяку своїм вчителям.

10 дванадцятикласників і 14 десятикласників покидають назавжди стіни рідної школи. Вони обов’язково сюди ще повернуться, але вже як гості. У Тернопільському обласному навчально-реабілітаційний центрі здобувають освіту дітки з особливими освітніми потребами. Тут вони розвивають свої здібності, трудові і соціальні вміння, аби в майбутньому успішно реалізувати себе у житті.

“В наших учнях стільки бажання пізнавати, старатися, вони роблять все, що тільки можуть і що ні. Неймовірно активні і талановиті. Сьогодні ми маємо 24 випускники. Всі вони добре вчилися, у нас икладачі мають індивідуальний підхід до кожного. Зараз діти отримають документ про здобуття середньої освіти і будуть йти дальше. Як всі випускники, вони думають над тим, куди вступати, яку професію обрати, – каже директор Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру Ірина Король.

Чималим випробуванням для учнів школи став карантин. Адже комунікація і спілкування для діток з особливими освітніми потребами є дуже важливими.

“На карантині дітям було дуже складно, адже вони одна шкільна родина. А тут довелося дистанційно. Важко їм давалося, але вони молодці – справилися. Знаєте, наші ж учні дуже активні, вони є членами багатьох гуртків і секцій. Дуже багато ми організовуємо конкурсів різних. Тому важко, важко їм дався карантин. А ще пандемія позбавила їх свята, от тих урочистостей. Це ми, дорослі, розуміємо все, а то ж діти – вони дуже хотіли свята і заслуговували на нього”, – додає Ірина Ярославівна.

У навчально-реабілітаційному центрі навчаються близько 160 учнів, 45 з яких проживали у закладі. Сьогодні через карантин тут постійно перебувають лише п’ятеро – це діти, позбавлені батьківського піклування. За словами директора Ірини Король, головний девіз закладу – “Боже, дай нам сили ступати кожен крок з любов’ю”.

“Кожен їхній крок – це крок з біллю, це велике досягнення. Тому такий наш девіз. Ми навчали їх і віримо, що куди б вони не потрапили, життя і люди, яких вони зустрічатимуть на своїму шляху віддадуть їм таку ж любов, яку дарують вони. Бо любові у їхніх серцях незбагненно багато”.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK