Організували цей конкурс представники Галицького коледжу, а таку традицію започаткували ще 7 років тому.
– Він вкрай необхідний для молодих дизайнерів. Можливо, це важливіше, ніж для дизайнера, який має великий досвід. Є можливість повчитися, показати, обмінятися досвідом, – розповідає директорка Галицького коледжу ім. В. Чорновола у Тернополі Марія Бабюк. – Професія надзвичайно потрібна. Бо українці – це творчий народ, і ми багато чого можемо іншим державам показати.
Представляв Галицький коледж свою колекцію “Спадок поколінь” у номінації «Фольк». Кожне вбрання оздоблене борщівською вишивкою, від яких неможливо відірвати погляд. Викладачі та студенти розповідають: створюють ескізи, шиють та вишивають все власноруч.
– Це бісерний розшив, химерний крій які показують нашу націю, наш одяг по всьому світу. Ми мали перемоги, мали гран-прі у Львові, їздили за кордон і, сподіваємось, перемогти і тут, – каже керівниця “Театру мод” Галицького коледжу ім. В. Чорновола у Тернополі Оксана Грицай.
У цій же номінації презентували свою колекцію і колеги із Києва. Розповідають: на цьому конкурсі вперше, але переконані – не востаннє. Адже радіють, що скористались такою нагодою. Переконані покажуть себе та надихнуться на шедеври іншими.
– Починати з цього дуже важливо як для себе. Більше 5 конкурсів за плечима. Тобто, це хороший старт і для моделей, і для молодих дизайнерів, – каже викладачка Київського вищого професійного училища технологій та дизайну Анастасія Калініна.
Під час конкурсу також усі присутні переглянули колекцію відомих українських дизайнерів.
Залишити відповідь