Файне місто

Клавдія Бризіцька з Тернопільщини отримала паспорт у 89 років

ukraine_passport_flag89-річна Клавдія Бризіцька із села Добромірка Збаразького району на Тернопільщині вперше отримала паспорт громадянина України. До цього ніколи не мала документа, який би засвідчував особу.

Клавдія Луківна неповнолітньою вийшла заміж. Паспорт у Радянському Союзі не оформлювала. Не пі­шла за українським документом і після розпаду СРСР. Пенсію й матеріальну допомогу не отримувала. Ніколи не голосувала. Її двоє дітей померли майже одразу після народження. Чоловік теж уже спочив, передає Gazeta.ua.

— До нас звернулися її родичі, — каже начальниця Збаразького відділу міграційної служби Олександра Лабінська, 46 років. — Почала збирати необхідні документи для паспорта. Виявилося, що про Клавдію Луківну ніде немає достовірних даних. Імена з архіву й органів реєстрації актів громадянського стану були різні. Дати народження не збігалися. Сама жінка вже нічого не пам’ятає, говорить погано. Родичі теж мало що знали. Бо в житті бабусі був довгий період, коли вона зникла й ніхто не знав, де перебуває.

Інформацію про неї знайшла тільки в церковних записах (у храмову книгу зазвичай вписують дані про новонароджених, людей що вінчаються, померлих. — ГПУ). Паспорт зробили завдяки співпраці із місцевими органами влади.

Соціальні служби вирішуватимуть питання, на які грошові виплати відтепер може розраховувати жінка.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK