Тернопіль

Керівництво ОТГ з Тернопільщини переймає досвід у польських колег

Польська делегація з громади Велька Вєсь завітала у Байковецьку ОТГ. За кілька днів візиту гості матимуть змогу подивитись, чим живе громада, які у неї здобутки та над чим ще потрібно працювати. Також між двома громадами сьогодні було підписано договір про співпрацю.

Байковецька ОТГ знову попереду. У громаді підписали договір про партнерство з польською гміною Вєлька Вєсь. Голова Байковецької ОТГ Анатолій Кулик каже, Польща пройшла шлях децентралізації значно раніше, ніж Україна, тому у партнерів є чому повчитись та перейняти досвід.

– Ми дуже часто їздили і вивчали польський досвід і тепер можемо, що це передовий досвід. Тепер хочемо започаткувати спільну співпрацю, – каже голова Байковецької ОТГ Анатолій Кулик.

Співпраця з громадою Вєлька Весь – це хороша нагода об’єднати зусилля і разом писати проекти розвитку, переконаний Анатолій Кулик. Це дасть змогу залучити кошти грантів та розвивати територію ОТГ.

– Особливо це буде в галузі культури, туризму, освіти і це лише початки. Надіюсь, що це дасть змогу розвитку громади, – додає Анатолій Кулик.

Під час підписання договору представники обох сторін розповіли про особливості громад. Зокрема, йшлося про освіту, самоврядування, туристичні родзинки та майбутні проекти. Як наголошує війт гміни Вєлька Вєсь Кшиштоф Волос, Байковецька ОТГ багато у чому схожа на їхню гміну.

– В Байківцях ми вперше. І дуже раді, що починаємо спільну співпрацю. Власне, хочу сказати, що обидві громади дуже схожі між собою. Наприклад Байковецька ОТГ є поруч з Тернополем, а ми близько біля Кракова. Також є багато спільних проблем, які потрібно вирішувати і багато схожих практик, – каже війт гміни Вєлька Вєсь Кшиштоф Волос.

Польській війт переконаний, співпраця буде вдалою. Адже уже сьогодні представники гміни зацікавились проектом “соціальне таксі”, який вдало реалізували у Байковецькій ОТГ і готові запозичити ідею. Тим часом польські колеги готові поділитись досвідом стосовно самоврядування.

– Вважаю ми можемо спершу допомогти громаді з покращенням місцевого самоврядування. Оскільки наш досвід у цьому є досить великий, натомість в Україні тривають реформи і тому нам є чим поділитись із партнерами, додає Кшиштоф Волос.

Зазначимо, що днями у Байковецькій громаді відбулось підписання Декларації наміру щодо співпраці з муніципалітетом естонського містечка Ельва. Її підписання дає можливість взаємної популяризації і обміну досвідом між громадами.

Сергій Балуцький, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK