Файне місто

Історія священника з Тернопільщини, який змінив вчительську указку на рясу

Замість храму бліндаж, а спів хору замінює канонада куль. Священик з Тернопільщини ризикуючи життям їздить на схід духовно підтримувати бійців. В його 60-ий день народження парафіяни влаштували свято просто на порозі церкви. Священики та гості з різних куточків України приїхали в маленьке село Теофіпілка, аби привітати отця Омеляна. Повідомляє Т1 новини.

Змінити життя ніколи не пізно. В цьому на всі 100 відсотків впевнений отець Омелян Когут. Сьогодні йому 60 років і він повний енергії та сил для нових звершень. Привітати його зі святом до маленької церкви в село Теофіпілка приїхали близькі, друзі та священики з різних куточків України. Отець Омелян розповідає, священиком хотів бути з дитинства, але довго не міг наважитися на такий відповідальний крок, тому рясу одягнув аж у 30 років, а до того працював вчителем у школі.

– У 1989 році я обійшов всі театри в Донецьку, я бачив різних артистів, але найбільше хотів бачити духовне, правдиве і те, що веде і не полишає. Тоді я пішов на дорогу священства, – каже настоятель храму в селі Теофіпілка Козівського району. Омелян Когут.

Через 30 років отець Омелян знову повернувся до міста, в якому зрозумів, що хоче стати священиком, але вже з іншою метою: бути військовим капеланом для бійців на сході. В період найзапекліших боїв біля Дебальцевого саме він під акомпанемент пострілів сповідав, підтримував та відспівував бійців. Донька священика розповідає, в цей період всією родиною разом з громадою села збирали передачі для воїнів та молилися за мир.

– Коли він перебував на сході, то ми готували передачі, ліпили вдома вареники і готували різні смаколики для наших добровольців, аби їм трохи зробити легшим життя на сході, – розповідає донька отця Омеляна Оксана. – Був такий період, що він дуже часто їздив на схід і ми переживали і молились, але ми знали те, що батько має бути там.

Нещодавно при церкві спільними зусиллями Отця Омеляна та прихожан було створено дитячий хор, який за короткий період часу встиг об’їздити багато міст України. Декілька тижнів тому маленькі хористи повернулися з вокального конкурсу, який відбувався у Львові. Керівник колективу каже, давно хотіла створити дитячий колектив, але не було підтримки.

– Я маю музичну освіту і все життя живу в Теофіпілці, але я ніколи сама не робила цього першого кроку, хоча бажання було, але не було того, хто дав би такий маленький пинок, – каже керівник дитячого церковного хору в селі Теофіпілка Наталія Здеб.

Отець Омелян впевнений, священнослужитель не повинен обмежуватися лише служінням в церкві, адже реалії сьогодення змушують його бути психологом, підтримкою та другом для вірян.

Христина Луцик, Павло Верхолюк, Т1 новиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK