Тернопіль

Гривня міцнішає: чи є ажіотаж серед тернополян?

Гривня міцніє. Сьогодні офіційний курс долара до національної валюти становить 25 гривень 80 копійок. А минулого тижня гривня встановила своєрідний рекорд – 25, 60 копійок за долар. Відзначимо, що такий курс був два роки тому. Що спричинило падіння долара і, що з цього приводу думають тернополяни, з’ясовували кореспонденти Т1 Новини.

Масового ажіотажу довкола зниження долара немає. Тернополяни закуплятися іноземною валютою не поспішають. Однак очікують, що курс незабаром зросте.

Експерти ж кажуть, якщо НБУ не наростить масштаби купівлі валюти на ринку, у гривні є всі шанси продовжити зміцнення. Хоча зараз, ситуацію стабільною назвати не можуть.

– Коливання валюти є природнім, 3,5 а то і 10 відсотків за рік, девальвації чи ревальвації іноземної валюти однієї стосовно іншої це є природньо і нормально, – каже декан факультету банківського бізнесу ТНЕУ Богдан Адамик. – Зазвичай в серпні розпочинається нова ділова активність, новий діловий сезон. Яскраві прогнози можна давати дуже обережно.

Влітку долар завжди дешевшає, пояснюють фахівці. Прогнозувати який курс буде восени, чи навіть після виборів, не береться ніхто.

Оксана Смільська, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK