Файне місто

Громадський транспорт у Тернополі змінить маршрути за європейським зразком

Маршрутки та тролейбуси їздитимуть у Тернополі по-новому. Звернення та нарікання тернополян врахують при формуванні нової транспортної моделі міста. Її розробляли іноземні фахівці. Дослідивши діючі маршрути в Тернополі, рекомендували міській владі транспортні зміни. Які саме дивіться далі у сюжеті Тернопіль1.

Усі побажання та зауваження візьмуть до уваги, формуючи нову транспортну мережу Тернополя, запевняють у міській раді. Транспортну модель для Тернополя розробляли експерти організації “Dornier Consulting International”. Для цього найперше дослідили існуючу мережу транспорту. Далі склали план сталої міської мобільності. Зміни стосуватимуться маршрутів, графіку руху тролейбусів та автобусів, а також сполучення між мікрорайонами Тернополя.

“Ми готуємося в 2019 році прийняти і затвердити нову транспортну мережу, нову маршрутну мережу. Цей процес є довготривалим і передбачає певну етапність. На останньому засіданні виконавчого комітету було прийнято рішення про проведення конкурсу на вибір структури, яка буде здійснювати збір документів на участь у конкурсі, а також проводити аналіз і підготовку документів для проведення конкурсу”, каже міський голова Сергій Надал.

У травні цього року проведуть конкурс серед перевізників. Найперше, на що звертатимуть увагу, – це зменшення повторюваності маршрутів, підвищення рівня якості обслуговування, охоплення нових районів міста. Окрім того, планують поетапне придбання низькопідлогових автобусів, так званих «манів». 3 автобуси ж, які вже купили, відправлять на маршрути, де найбільше не вистачає транспорту. У міській раді сподіваються, що повна транспортна мережа запрацює у Тернополі до кінця цього року.

Віта Ельборбар, Оксана Задорожна

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK