Палац спорту замість закинутого стадіону. В Тернополі побудують сучасний багатофункціональний спорткомплекс для дітей та дорослих. Місцина, де планується розташування спорткомплексу, простоювала більше 10 років. Довго виборюючи право на розбудову, Тернопіль врешті-решт отримав фінансування. Будівництво комплексу розпочнеться наприкінці літа цього року. Повідомляє Т1 Новини.
Тернопіль чи не єдиний регіональний центр Західної України, де немає Палацу спорту. За останні 20 років побудова комплексу існувала на рівні ідей та побажань спортсменів. Місто вже більше двох років виборювало право на розбудову спорткомплексу, врешті-решт Кабінетом Міністрів цього місяця було виділено фінансування і вже в серпні розпочнуться будівельні роботи.
– В проекті Палац спорту буде багатофункціональним. В проекті передбачені: глядацький зал з ігровим полем, які відповідатимуть міжнародним стандартам, окрім цього передбачений тренувальний зал на 6 килимів для занять боротьбою, а також приміщення для дитячої юнацької спортивної школи з греко-римської боротьби, – каже начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради Микола Круть.
Комплекс вміщуватиме зaли для волейболу, футзaлу, бaскетболу, гaндболу та бадмінтону. За проектним кошторисом фінансові витрати плануються на суму 481 мільйон гривень . Будівництво триватиме до 2021 року. Створення Палацу спорту є важливим не лише для спортсменів, але й для тернопільських тренерів. Зали в Тернополі не відповідають європейським стандартам, а це не дає можливості для розвитку тернопільських спортивних команд .
– Зал не відповідає розмірам. Фінальні частини Чемпіонату та кубку України не дають приймати участь, тому що немає залу. Про єврокубки навіть близько мови нема, умови не відповідають українським, вже не кажучи про європейські, – каже головний тренер волейбольної команди “Галичанка” Віктор Туркула.
Тренери запевняють: побудова Палацу змотивує молодь займатись спортом професійно, кажуть – це дасть можливість їм реалізовувати потенціал і як наслідок посприяє розвитку успішного та здорового покоління.
– Дитина, яка приходить займатися, перше, на що вона реагує, – це куди її привели. Привести в шкільний зал – одне, в такий – зовсім інше. В мене син зараз пробує займатись баскетболом. Привели його в зал в Южному, очі квадратні, – каже тренер баскетбольного клубу “Тернопіль ТНЕУ”, виконавчий директор Тернопільської обласної федерації баскетболу Ігор Білоус.
Необхідний цей зал і для учнів школи греко-римської боротьби. Дітей на тренуваннях доводиться ділити на дві зміни, це створює незручності. Більше того, на змаганнях вболівальники змушені сидіти на лавочках, дивитись стоячи, а іноді й залазити на килими.
– У нас є призери чемпіонату Європи, призери світу. Я думаю, тернополянам було б приємно, якби ми приймали тут чемпіонат Європи з нашого виду спорту, спортсмени приймали участь, а вболівальники вболівали, – каже старший тренер національної збірної команди України, заслужений тренер України Віталій Лящинський.
Палац Спорту справді необхідний Тернополю, запевняють. Щонайменше це принесе місту більшу користь, ніж старий закинутий стадіон. Новий спорткомплекс надасть масу можливостей для тренерів, здобутки для спортсменів та у перспективі розвине місто в спортивній галузі.
Вікторія Демук, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 Новини.
Залишити відповідь