Файне місто

Гордість Тернополя: історія теплоходу “Капітан Парій”

Щоразу на теплоході інші екскурсії. Сьогодні гості з Рівненщини. Діти вперше приїхали на таку екскурсію, від побаченого у захваті. Радіє і класний керівник – пані Ганна каже, поїздку на катері організувала аби показати дітям, який Тернопіль красивий і цікавий. Повідомляє Т1 Новини.

Не тільки гості з Рівненщини, тернополяни теж люблять рідний теплохід. Пані Оксана розповідає, – це спогади її дитинства, а тепер жінка приходить сюди зі своєю донькою. Інколи приводить сюди родичів та друзів.

Капітан цього теплоходу Віталій Стасюк, тут працює вже 7-ий рік поспіль. Розповідає: робочий день починається з 9 години, разом із матросом прибирають палубу, готуються до екскурсії. Віталій згадує, теплохід побудували ще в 1964 році саме для Тернопільського ставу.

– З Беркутська він потрапив в Київ, там він відпрацював 1 сезон, – розповідає капітан теплоходу “Капітан Парій” Віталій Стасюк, – після цього його відправили сюди, переправляли його грузовим автомобілем.

У 2009 році теплохід реставрували і через рік красень знову курсував на ставі. Теплохід названий на честь капітана – Тараса Парія, який працював на катері більше 50-ти років, та на жаль, минулого року він помер. Цей катер бачив багато, чимало цікавих та курйозних випадків, про них розповідає матрос теплоходу Володимир Шкабарня.

– Слідкую за дітьми, дорослими, були випадки, що люди хочуть випригнути з катера, я попереджую їх, щоб діти вели себе культурно, – каже Володимир Шкабарня.

Теплохід курсує від Тернопільського Замку до Дальнього пляжу і назад. Вартість поїздки – від 5 до 25 гривень.

Олена Чайківська, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк,Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK