Файне місто

“Герої не вмирають”: тисячі тернополян зі сльозами на очах вшанували Небесну сотню

З моменту одного з найдраматичніших днів Революції Гідності минає п’ять років. Сьогодні в містах та селах вшановують Героїв Небесної Сотні. На площі приходять тисячі людей з квітами, лампадками, молитвами та подяками. У пам’яті свідків тих подій, родичів загиблих – біль, жаль та відчуття несправедливості. В Небесній Сотні шестеро Героїв з Тернопільщини. Нині за них молились та дякували за відважність. Про це у сюжеті Тернопіль1.

5 років тому 20 лютого загинуло понад 100 людей, які боролись за свободу вибору в Україні. Серед них і шестеро наших земляків: Олександр Капінос, Назар Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко та Устим Голоднюк. Сьогодні пом’янути Героїв прийшла мати загиблого Тараса Слободяна.

Найбільше людей загинуло саме 20 лютого, – у “кривавий четвер”. А вже завтра, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня 5 років тому на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали “Небесною сотнею”, а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня “Плине кача…”, яка стала українським народним реквіємом.

105 Героїв Небесної Сотні посмертно отримали звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Герої не вмирають!

Тетяна Муран,Оксана Задорожна

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK