Файне місто

Фестивалі, конкурси, річниці – які культурні події очікують тернополян у 2019 році

В Тернополі передбачено ряд заходів до різних пам’ятних дат: 90-річчя створення організації Українських Націоналістів, 30 річниці виведення військ з Афганістану, 5 річниці Революції Гідності, 30-річчя Тернопільського міського товариства «Вертеп», 205 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 32 річниці Чорнобильської трагедії, 1031 річниці хрещення Київської Русі, 28 річниці Незалежності України, 479 річниці міста Тернополя, 147 річниці від дня народження Соломії Крушельницької, 101-річниці утворення ЗУНР тощо.

Тернопільський_замок_-_16039746

Заплановано провести у місті фестивалі і конкурси, які проходять уже декілька років. У лютому в першій музичній школі пройде 14-й регіональний конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського. У квітні на базі музичних шкіл відбудеться також обласний конкурс дитячих хорових колективів імені М. Вериківського та обласний конкурс камерних ансамблів «Консонанс». Цього місяця заплановано провести ІІI–й Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно анімації та телебачення «КіноХвилька», Тернопільські дні моди, Міжнародний фестиваль духовної пісні «Я там, де є благословіння».

Травень розпочнеться мистецьким фестивалем «Ї». Далі будуть: концерт переможців відкритого Всеукраїнського фестивалю – конкурсу української народної пісні «Соловейко», Всеукраїнський фестиваль вишивки і костюма «Цвіт вишиванки», Фестиваль електронної музики «Гамселить», Кінофестиваль європейського кінематографу. Міжнародний музичний фестиваль «Файне місто» відбудеться у липні. Також у другий місяць літа пройде ІІ-й Всеукраїнський фестиваль «Кіновулиця», Відкритий Міжнародний фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять». У серпні проведуть ряд заходів з нагоди відзначення Дня Незалежності і Дня міста. Традиційно цього місяця пройде Міжнародний чемпіонат з водно-моторного спорту. На вересень заплановані Тернопільські театральні вечори та літературний фестиваль «Бібліофест 2019». 20 Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та молодіжного пісенного мистецтва «Кришталевий жайвір» відбудеться у жовтні. Всеукраїнський фестиваль – конкурс української народної пісні «Соловейко» – у листопаді. В останній місяць року традиційно будуть Міжнародний фестиваль джазової музики «Jazz Вez» та ІV –й Всеукраїнський форум «КіноХвиля 2019».

У 2019-му будуть й нові фестивалі, конкурси та заходи. Зокрема, в обласному академічному театрі актора і ляльки у березні заплановано провести відкритий обласний дитячо-юнацький театральний фестиваль «Овації». А на базі музичних шкіл і музичного коледжу пройде обласний конкурс «Творчість юних». У квітні в українському домі «Перемога» відбудеться фестиваль обрядової пісні  «Веснянка». У середині червня на Тернопільському ставі хочуть організувати Міжнародне свято веслувального спорту. Вперше цього року заплановано відзначати День села. Йдеться про села, які  увійшли до Тернопільської міської територіальної громади. У липні святкуватиме Чернихів, у серпні – Малашівці і Городище, у вересні – Курівці та Кобзарівка.

ЗЗ


Loading...
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK