Тернопіль

Фахівці розповіли, де в Тернополі безпечно купатися

Купатись чи лише засмагати. Тернопільський став біля набережної на Циганці вже заповнений людьми. Зазвичай тут ніжаться на сонці, дорослі купаються, а от діткам – забороняють. Люди переймаються якістю води – чи відповідає вона нормам – для всіх питання. Ми дізнались чи робили вже експертизу і чи немає патогенних мікроорганізмів у воді. Тож перед тим, як вихідні проводити на набережній – перегляньте сюжет. Повідомляє Т1 Новини.

Сонячні ванни, купання у воді, приємний відпочинок – пляжний сезон у 2019 році можна вважати офіційно відкритим

Незважаючи на робочий день тут, на пляжі “Циганка” засмагають та плавають в озері десятки тернополян. Люди раді, що для хорошого відпочинку не потрібно їхати на море, та все ж побоюються, що стан води незадовільний. Кажуть, здалось би очистити став, а також обов’язково облаштувати зручний захід в озеро. Адже на бетоні можна легко травмуватись.

– Там то ще більш-менш, а тут, а центр, все заросло. Треба чистити озеро, – каже тернополянин пан Володимир. – Одна жінка впала тут на бетоні і дуже сильно вдарилася головою. Вона не знала, що тут слизько.

І такий випадок не поодинокий. Люди, які звично відпочивають на тернопільському ставі, бояться заходити у воду. Перша причина – різкий спуск/ Батьки навіть не дозволять лізти у водойму своїм дітям.

Перед тим, як лізти у воду думають люди і чиста вода. Адже бояться підчепити болячок. Хоч знають, що напередодні рятувальники став чистили, та те, що витягували з води – людей шокувало. Там були і шини від машин, залишки будівельних матеріалів, гілки, дерев’яні та металеві конструкції, пластикові та скляні пляшки.

Тим не менше, вода у тернопільському ставі для купання безпечна, запевняють у Держпродспоживслужбі. Взірці взяті поряд із відкритим басейном клубу оздоровчого зимового плавання “Нептун”, у районі міського пляжу та “Циганки” показали, склад води відповідає санітарно-хімічним та мікробіологічними показниками. Патогенних мікроорганізмів в цих місцях немає.

– Люди можуть купатися в цих місцях, – каже провідний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тернопільського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Ольга Лучка. – Але не треба забувати про власну безпеку. Не потрібно заходити у воду з порізами й ранами. Не допускати води на слизові оболонки. ))

Тим паче наголошують – аналізи робили у спеціально відведених для купання місцях. Та чи відпочивати на ставі, чи ні – все ж вирішує кожен.

Тетяна Муран, Оксана Задорожна, Віталій Куземко. Т1 новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK