Тернопіль

Фахівці не радять годувати лебедів, які залишилися зимувати на озерах Тернопільщини

В головномо управлінні Держпродспоживслужби у Тернопільській області розповіли, що не варто годувати лебедів.

1216fbc931584a5f072e3ce76863bd0f_MУже декілька років поспіль перелітні птахи, зокрема лебеді, не відлітають в теплі краї, а залишаються зимувати на водоймах Монастириського району.

Для багатьох людей поява перелітніх птахів на зимовій кризі спричиняє шквал емоцій, і вони спішать їх рятувати. Проте, цього робити не потрібно, а лише в окремих випадках.

Лебеді не бояться морозів і комфортно почувають себе в наших широтах навіть при температурі до 30 градусів морозу. Загинути птахи можуть тільки від хвороб та від голоду, адже харчуються вони переважно планктоном, а коли водойма замерзає, птахи відчувають голод, знижується їх енергетичний обмін, їм не вистачає тепла, яке виробляє організм.

Здорові птахи перелітають на іншу водойму, яка не замерзла, навіть за сотню кілометрів. Не потрібно їх насильно відловлювати і годувати. Крім того, якщо птахів регулярно підгодовувати, то вони можуть залишатися на зимівлю регулярно, чим наражатимуть на небезпеку себе, а також домашню птицю. Перелітні птахи, особливо з неблагополучних країн несуть з собою і хвороби, які можна занести в своє господарство.

«Пташинний грип» виявлений в 13 країнах ЄС, і дійшов вже до України. В Україні зареєстровано 8 випадків захворювання на високопатогенний грип птиці у трьох областях, в Київській, Миколаївській та Херсонській .

Отже, допомагаючи пам’ятаймо, головне допомогти, а не нашкодити пернатим друзям.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK