Файне місто

Ентузіасти відкрили туристам красу водоспадів Тернопільщини

630_360_1532073376-4987Екологічну акцію з розчищення каньйону з каскадом Русилівських водоспадів, що на Тернопільщині, провела група екологів та громадських активістів.

Про церозповів в.о. начальника обласного відділу туризму Ростислав Яцків, передає “Укрінформ”.

“Буревії та дощі ускладнили доступ до однієї з туристичних родзинок краю – каскаду Русилівських водоспадів. Повалені дерева, замулені ділянки екостежки уздовж 3-кілометрового каньйону, де розташовані 15 різновеликих водоспадів, – такий наслідок стихії. Але завдяки активістам, учасникам навчально-дискусійного семінару “Екосвідомість як складова екотуризму” та місцевої громади нам вдалося розчистити підходи та оглядові майданчики біля водоспадів”, – зауважив Яцків.

Учасники екоакції не тільки розчистили близько десятка завалів уздовж каньйону, але й проклали імпровізовані сходи з перилами для зручності туристів й екскурсантів.

Довідково. Водоспади поблизу села Русилів Тернопільської області розташовані на правому березі річки Стрипа, в глибокому каньйоні серед густого лісу. Це – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, де з-під землі б’ють потужні джерела, утворюючи водоспади й невеличкі озерця, які часто порівнюють із Плітвіцькими озерами в Хорватії. Загалом тут нараховується 15 водоспадів. Один із них має 11-метрову висоту, ширина окремих водограїв – до 15 метрів.

Красу водоспадів доповнюють вишнево-червоні та блакитно-зелені товщі гірських порід на схилах, завислі над каньйоном пористі гірські породи – вапнякові туфи. На деяких із них можна розгледіти відбитки листя й залишки давніх тварин, які водилися у цих околицях мільйони років тому.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK