Файне місто

Енергонезалежність, про яку говорить Порошенко, дозволить не підвищувати ціну на газ, – експерт

Вирішення питання енергонезалежності, яким займається Президент України Петро Порошенко, дозволить не підвищувати ціну на газ, а в перспективі – навіть знизити її.

порошенкоТаку думку висловив політичний консультант Володимир Макаровський на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

“Порошенко заявив, що тарифи на газ підвищуватися не будуть. І в нинішній ситуації це не лише і не стільки політична заяву, скільки наслідок діючої економічної політики”, – пояснив Макаровський.

На думку експерта, ці зміни пов’язані з відходом від впливу Російської Федерації. Раніше, за умовами кабального контракту, який в 2009 році підписала тодішній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, Україна повинна була сплачувати Росії за 42 млрд кубометрів газу, незалежно від того, спожила вона його чи ні.

“За фактом з 2014 року, коли почалася російська агресія, наша країна щорічно зменшує споживання газу. У 2017 році ми використовували 14 млрд куб. м, а в 2018 році – лише 10,5 млрд куб. м. Ніхто не буде сперечатися, що споживати менше газу – це великий крок до енергонезалежності. А енергетична незалежність безпосередньо пов’язана з відходом від впливу Росії. Всі ми пам’ятаємо, як Путін шантажував Україну, відключаючи газ взимку. Такого більше не повинно повторитися”, – вважає політолог.

Він зазначив, що на виборах українцям потрібно буде обирати не лише президента.

“На цих виборах ми, українці, будемо обирати – чи хочемо рішення всіх наших проблем в Москві (тому туди вже їздять з поклоном політики), або ж прагнемо самі їх вирішувати, як незалежна країна, яка на правах рівного партнера радиться з Європою та США”, – підкреслив експерт.

На його думку, кроки, які робить Порошенко, допоможуть Україні стати повністю енергетично незалежною до 2021-2022 років. А це, в свою чергу, дозволить знизити тарифи.

“Порошенко заявив, що заходи з енергоефективності, видобуток власного газу, зміна оптових цін та поточна ситуація на ринку дозволяють не підвищувати тарифи на газ. Хоча такі плани у Кабміну були. А вже в 2021-2022 роках Україна стане повністю енергетично незалежною, що дозволить скоригувати тарифи в меншу сторону. Якщо, звичайно, ми не повернемося назад “під протекторат” Кремля, чого так хочуть деякі політики та кандидати в Президенти, зокрема”, – резюмував Володимир Макаровський.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK