Тернопіль

Дві резонансні смерті на одному з підприємств Тернопільщини

Дві смерті на підприємстві «Колос-2» у Теребовлі. Саме це стало основною темою сьогоднішньої прес-конференції. Хоча трагедії трапилися майже два роки тому, винних так і не покарали.

Зараз за двома випадками триває розслідування. Батьки хвилюються, щоб справу не «зам’яли». Рідні переконані, якщо б на підприємстві подбали про належну техніку безпеки, трагедії могло б і не трапитися.

– Одну справу Михасика залишили в Теребовлі, а мого сина чомусь відвезли до Тернополя. Поліція спихає на прокуратуру, а прокуратура на поліцію. Де знайти правди я не знаю. Зверталася і до президента України, і до Генеральної прокуратури. Слідча, яка займається даною справою, вдруге призначила експертизу. Наразі справу так і не завершили, – розповідає мати загиблого Володимира Солтиса Любов Солтис.

За 8 місяців до цієї трагічної загибелі на цьому ж підприємстві за таких же обставин загинув ще один хлопець – Андрій Михасик. Любов Солтис розповідає, що це сталося на руках у її сина Володимира. Ніхто тоді не думав, що таке нещастя станеться і з ним. Батько Володимира Солтиса і досі не може оговтатися. Про страшний випадок розповідає зі сльозами на очах.

– Я почув крики, що якийсь Володя впав, я одразу кинув зварювальний апарат і кинувся туди. Я прибіг, коли син стікав кров’ю, повністю було перерізане горло. Всі хто був біля нього, усі повтікали. Я в тій паніці намагався йому допомогти, але коли повністю перерізане горло… – пригадує батько загиблого Володимира Солтиса Роман Солтис.

За словами Любові Солтис, син наче відчував близьку смерть. Напередодні йому наснився сон, що він впав з висоти. Перед тим, як йти на роботу дивно запитав: «Мамо, якщо зі мною щось трапиться, ти будеш добиватися правди?». Жінка на такі слова сина дуже розсердилася і промовила у відповідь:

– Я сказала, що ні одна мама не продасть свою дитину, буде боротися до останнього. О, мамо, це те, що я хотів почути, – додає Любов Солтис.

Адвокат Володимир Твердохліб, який представляє рідних Андрія Михасика, через ЗМІ звертається до генпрокурора Руслана Рябошапки, щоб він витребував матеріали провадження і дав правову оцінку діям тих, хто розслідує ці провадження. Батьки ж загиблих хочуть справедливого суду.

Натомість на сайті Головного управління Національної поліції в Тернопільської області з’явилася інформація, що за фактом загибелі Андрія Михасика працівники поліції розпочали кримінальне провадження відповідно до статті ” Порушення вимог законодавства про охорону праці.” Щодо провадження була проведена комплексна експертиза в Києві, йдеться на сайті. Проте третього вересня 2019 матеріали даного кримінального провадження направлені на повторну експертизу в Харківський науково-дослідний інститут судових експертних. Лише після її результатів провадження слідчі зможуть скерувати до суду. А у справі загибелі Володимира Солтиса слідчі порушили кримінальне провадження про “Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою” та “Грубе порушення законодавства про працю.”

У ході розслідування стало відомо, що загиблий працював на підприємстві відповідно до цивільно-правового договору, а саме за власним бажанням та в зручний для нього час.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK