“Донори з першою негативною групою крові 0(I)Rh(-) , відгукніться, будь ласка!!!
На четвер, 27.01. потрібно два донори, бажано чоловіки віком 20-45р, для здачі крові на тромбоконцентрат для Матвійка Циганчука.
Донори, відгукніться, будь ласка. Допоможіть врятувати дитину!
Телефонуйте 067 250 31 36, Viber або пишіть в месенджер”, повідомили в Міжнародному благодійному фонді “Живи”.
Так, кров можна здати на станції переливання крові, вул.Клінічна, 8.
Процедура здавання тромбоцитів переважно займає два дні( в термінових ситуаціях це робиться за один день) та вимагає більшої участі донора, ніж при даванні крові на еритроцитарну масу. В перший день донор проходить обстеження, а на другий – безпосередньо здає тромбоцити. Обстеження відбувається на станції переливання крові або у відділенні переливання крові, яке знаходиться в лікарні. Його краще зробити з 9.00 до 11.00 години ранку.
Перед обстеженням не можна вживати їжу. На наступний день вже будуть відомі результати аналізу. Якщо протипоказань до донорства не виявлено, можна домовитись про дату здавання тромбоцитів з урахуванням того, що результат аналізу дійсний протягом 5 діб.
Процедура тромбоцитоферезу займає приблизно півтори години. Донора підключають до сепаратора крові. Всі фільтри та обладнання при цьому разового використання. З вени апарат забирає кров, відфільтровує та залишає тільки тромбоцити і невелику кількість плазми крові, яка необхідна для підтримання тромбоцитів у життєздатному стані, а всі інші компоненти крові відразу повертаються донору. Тромбоцитарна маса забирається в об’ємі приблизно 200 мл, при цьому для адекватного проходження процедури донору вводиться невеликий об’єм розчину антикоагулянту для запобігання згортання крові у голці системи для забору.
Процедура цілком безпечна для донора, так як є автоматизованою і відбувається після аналізу крові на рівень тромбоцитів, що виключає негативний вплив на процес згортання крові у донора, який забезпечується цими клітинами.
Залишити відповідь