Файне місто

Для чого тернопільські педагоги складатимуть ЗНО?

В Тернопільській області 34 педагоги можуть взяти участь у сертифікації. Проте, наразі зареєструвалися тільки 13 вчителів молодших класів. Для чого у Міністерстві ввели ЗНО для педагогів, та які переваги отримають вчителі, які її успішно пройдуть, – дивіться в сюжеті Тернопіль1:

 

15 січня розпочали реєстрацію учасників на пілотний проект – сертифікацію вчителів початкових класів. Відбуватиметься тестування в 3 етапи. Перший з яких – вивчення практичного досвіду вчителя.

НАДІЯ ГОРДІЮК – МЕТОДИСТ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ: «До того вчителя, який зареєструвався, який виявив бажання приїде група експертів. Що найменше там визначено 2 людей. Це люди з числа викладачів, викладачів, тренерів. Перші виїзди плануються з другої половини лютого і триватимуть до кінця цього навчального року. І потім з вересня до жовтня».

Комісія буде спілкуватись із дирекцією, учнями та самим вчителем, аби найповніше вивчити всю інформацію про учасника. Другий етап сертифікації – незалежне тестування. Міністерством освіти визначено програму проведення ЗНО за кількома розділами. Третій етап – електронне портфоліо.

НАДІЯ ГОРДІЮК – МЕТОДИСТ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ НАУКОВО-ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ ТА МОНІТОРИНГУ: «Збирає свої матеріали, напрацювання над своєю методичною проблемою і надсилає на сайт Українського центру якості освіти».

Сертифікацію проводять в рамках реформи загальної і середньої освіти. Педагоги кажуть, поки що з насторогою сприймають новинку, але переконані – такий вид атестації – дієвий.

ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК – ДИРЕКТОР ТНВК «ШКОЛИ – ЛІЦЕЮ №6 ІМ. Н. ЯРЕМЧУКА»: «Я думаю, що сертифікація ввійде в життя наших вчителів. Єдине, що це перша така спроба і невелика кількість допускається до сертифікації. І мабуть вчителі не готові зразу кинутися і здавати ЗНО, представляти свої напрацювання для людей які будуть об’єктивно оцінювати».

Станом на 17 січня з Тернопільської області із можливих 34 учасників – зареєструвалося 13. Однак з Тернополя ще ніхто не виявив бажання на проходження сертифікації. Пані Ольга, вчителем початкових класів працює вже 37 років. Каже, минулого року пройшла атестацію, тому цього року участі в сертифікації не братиме. Але переконана, нововведення – цікаве та потрібне.

ОЛЬГА ЗУДЬКО – ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ТНВК «ШКОЛИ – ЛІЦЕЮ №6 ІМ. Н. ЯРЕМЧУКА»: «Мають право пройти таку атестацію. Ми всі працюємо, ми вдосконалюємося. Вчитель ніколи не має зупинятися на досягнутому, завжди мусить вдосконалюватися і йти вперед. Ну і сертифікація як вияв того, що людину оцінять, побачать і відповідно буде отримувати більшу зарплату а для педагога це важливо».

Якщо вчитель пройде сертифікацію – отримуватиме + 20% до заробітної плати протягом трьох років. В центрі науково-освітніх інновацій та моніторингу кажуть, якщо ж, вчитель не впорається – у цьому не має проблеми. Оскільки сертифікація – це не обов’язкове тестування, а хороша можливість перевірити свої навички.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко і вся команда каналу Тернопіль 1.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK