Тернопіль

Чим молода тернополянка вразила європейську публіку?

Двадцятирічна фотографиня з Тернополя Анастасія Зазуляк – переможниця багатьох міжнародних конкурсів та авторка оригінальних фоторобіт. Перешкодою творчості дівчини не став навіть карантин. Суворо дотримуючись самоізоляції та на власному досвіді відчуваючи, наскільки це складно, Анастасія створила сесію селфі світлин, які відображали її внутрішній стан в цей момент. І саме ці фото відзначило журі міжнародного фотоконкурсу “XII INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY COMPETITION „YOUNG PEOPLE IN THE 21st CENTURY 2020″, який відбувається у Литві.

  • Я суворо дотримувалася карантину і для мене це було непросто, – зізнається Анастасія. – Адже за натурою я екстравертка, тому проводити весь час вдома мені було складно, мене переповнювали емоції. І вирішила спробувати передати це чорно-білими фото. Я ніколи не знімала автопортрети, була завжди за кадром. Тому вирішила поекспериментувати. Зробила штатив і почала фотографувати. Зараз автопортрети стають все популярнішими, а в березні, коли я робила свою серію і надсилала на конкурс, була серед перших. Приємно, що ці фото відзначили. Загалом же під час карантину я зробила багато корисних справ – розібрала значну кількість своїх архівів, пройшла різні курси онлайн, читала книги. Переконалася, карантин йде на користь, якщо шукати в ньому позитивні моменти та можливості для розвитку.

Анастасія Зазуляк – вихованка фотостудії “Ікс-позиція”, що при Тернопільській міській Станції юних техніків. Її керівник – Василь Стрижко. Дівчина навчається на юридичному факультету ТНЕУ.

  • Фотографією я почала цікавитися з дитинства, – розповідає Анастасія. – З 10 років я пропонувала друзям пофотографувати їх, до прикладу, восени у листі, або ж під час прогулянок ловила вдалі кадри. Дома фотографувала котика, різні рослини. Коли у 14 років мені купили першу дзеркальну камеру, то я почала більше знімати людей, вдоскосконалювати свої вміння. Останні три роки я фотографую більш усвідомлено, думаю над ідеєю фото, що саме ці фото будуть означати, працюю над формуванням власного стилю.

Дівчина зізнається, що найбільше любить фотографувати людей, вловлювати їхні емоції.

– Мені подобається сам процес спілкування з тими, кого я знімаю, – каже Настя. – Я завжди прагну, щоб мої фото спонукали глядача до роздумів, власних висновків. Мене надихають особистості, які вміють бути справжніми у кадрі.

У фотоконкурсі в Литві Настя вже втретє взяла участь. Минулого року в неї було перше місце за серію світлин дорослих і дітей спільноти ромів, яких вона знімала в Румунії.

Однією з найвагоміших своїх нагород дівчина вважає відзнаку «HONORABLE MENTION» за світлину “Дитяча турбота” у фотоконкурсі “Siena International Photo Award”. У цьому конкурсі взяли участь майже 48 000 зображень від любителів та професійних фотографів із 156 країн світу. Анастасія єдина представляла Україну. І здобула відзнаку та побувала на церемонії нагородження в італійському місті Сієна. Світлина тернополянки ввійшла в альбом найкращих фото цього престижного конкурсу у 2018 році.

  • Для мене це була дуже важлива подія, – зізнається Анастасія. – Під час церемонії нагородження я познайомилася з багатьма фотографами різного віку, які працюють в різних стилях, мають різне бачення. Для мене цей досвід був дуже цінний. З багатьма цими людьми ми досі підтримуємо зв’язок, обговорюємо наші роботи, це дуже корисне для розвитку.

У майбутньому Анастасія мріє не лише вдосконалювати свої вміння і розвиватися у сфері фотографування, а й дуже хоче навчати цій справі дітей і дорослих, а  також відкрити власну фотостудію.

Юля ТОМЧИШИН

Фото Анастасії Зазуляк.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK