Файне місто

Чи потрібна тернополянам письмова згода на секс?

Документ, що підтверджує добровільність близьких відносин, чи підстава для конфліктів? Як ставляться тернополяни до нововведень в інтимному житті. Та що робитимуть, якщо необхідна згода виглядатиме ось таким чином?

ТЕМА: ЗГОДА НА ІНТИМНІ ВІДНОСИНИ. НОВИЙ ЗАКОН ВСТУПИВ У ДІЮ.

Україна приєднається до 10 країн Європи, де секс без згоди визнається зґвалтуванням. Запрацював оновлений Кримінальний кодекс, до котрого внесли правки щодо зґвалтування та насильства.

Тепер за ґрати може потрапити навіть чоловік або дружина, якщо їхній партнер не дав згоди на інтимні стосунки. За новими правками, будь-яка особа після інтиму може написати заяву, що не давала на це згоди. Та юристи кажуть, вірно трактувати цей закон без рішення Верховного суду не можна. І зауважують – поки про письмову згоду говорити рано. Документи, які вже ширяться Інтернетом – це складені жартома акти.

МИХАЙЛО САМУЛЯК , КЕРУЮЧИЙ ПАРТНЕР ЮРИДИЧНОЇ ФІРМИ: «Про будь-які заяви ми не можемо говорити, тому що це жарт. Закон говорить про згоду, а згода може бути й усною. Ніхто не вимагає письмової».

Юрист додає, новий закон є прогресивнішим за попередній. Адже до того, в Україні притягнути до відповідальності за зґвалтування, можна лише в разі, якщо до жертви застосовували погрози, силу або зловживали її безпорадним станом. Також важливо, що такі зміни ініційовано Радою Європи. І головна їхня мета, захистити жінку, в тому числі від насилля у шлюбі.

МИХАЙЛО САМУЛЯК, КЕРУЮЧИЙ ПАРТНЕР ЮРИДИЧНОЇ ФІРМИ: «Раніше закон про це прямо не говорив, і це все були лише домисли. Можна навести таку ситуацію, коли подружжя не живе разом, але формально вони ще у шлюбі. Відповідно, якщо немає згоди , то це вже кримінальне діяння».

В Інтернеті українці поділилися на два основні табори. Одні наполягають, що новий закон не надто щось і змінює в розумінні сексуального насильства. Критики ж переконані, що загальне визначення добровільної згоди залишить широке поле для маніпуляцій, наклепів, корупції. Тернополяни теж ставляться до письмової згоди на секс неоднозначно:

«Я думаю, що це нормально. А то жінки пішли трішки неадекватні. Та все ж це дуже багато проблем. Оскільки це все заповнення може забрати багато часу. З однієї сторони правильно з іншої – ні».

«Якщо це в сім’ї, то такий закон – дурня. Адже двоє кохають одне одного і про які закони може йти мова. А якщо між чужими людьми, тоді так».

«Я думаю, що це якась дурня. Раніше і без цього якось обходитись».

А от психологи кажуть, така письмова згода, навпаки допоможе парі встановити певні правила відносин та про все наперед домовитись.

ЮЛІЯ ПОРОХНЯК, ПСИХОЛОГ: «Ми часто вступаємо в стосунки на емоціях, закохані. А все інше буде потім. Папірець – це як запис на диктофон. Це допоможе уникнути різних маніпуляцій. Це для чоловіків безпечніше, так як ви кажете, жінки можуть маніпулювати. Особливо тими чоловіками, які багатші».

Водночас, є і друга сторона медалі – письмова згода може створити недовіру у відносинах.

ЮЛІЯ ПОРОХНЯК, ПСИХОЛОГ: «Я впевнена, що і образитись дівчина може, адже може не зрозуміти і сказати: «Як так, ти в мене розписку просиш?» Коли я була молоденька, то мабуть, так само б образилась. Але зараз я б сказала: «Так, я розумію».

Зазначимо, що подібні зміни в законодавстві поширені в багатьох країнах світу. Серед них: Швеція, Австралія, Іспанія, Англія, та окремі штати США. І в Україні законодавчі інновації дають надію, що права жінок будуть захищені краще. Адже саме вони в понад 90% є жертвами сексуального насильства.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK