Тернопіль

Чи безпечна вода тече із кранів тернополян?

Вода з крану жовта та з неприємним запахом. Із такими скаргами до каналу Тернопіль 1 звернулись тернополяни. У чому ж причина змін та чи безпечна така вода?

До редакції каналу Тернопіль 1 надійшло кілька звернень про якість води. Тернополяни скаржаться на осад, запах та колір, що насторожує. У КП “Тернопільводоканал” розповіли, така вода через планову промивку резервуарів. Проводять таке щороку на водозаборі “Верхньоівачівський”, а також на водопровідній насосній станції №4 на вулиці 15 Квітня.

“У нас ще немає станції знезалізнення води, тож йде накопичення окису заліза в резервуарах. Відповідно, два рази в рік ми змушені проводити очистку резервуарів від цього мулу. А далі ми дезінфікуємо”, начальник відділу водопровідних насосних станцій КП “Тернопільводоканал” Любов Зубчук. Саме тут на глибині кілька метрів чистять резервуари. Спочатку роблять це за допомогою спецтехніки. Для очистки шести резервуарів загальним об’ємом 30 тисяч метрів кубічних потрібно два тижні. Тож у КП “Тернопільводоканал” розповідають, до 19 квітня якість води буде гіршою у більшості районах Тернополя. Проте таку воду все ж можна пити.

Останній етап очистки планують провести у травні. Тоді промиватимуть водопровідні мережі та зупинять насосну станцію і тернополяни два дні будуть без води. Невдовзі станцію планують реконструювати за кошти світового банку та впродовж двох років будуватимуть тут станцію із знезалізнення. Відтак, у КП “Тернопільводоканал” сподіваються, після оновлення більше не доведеться очищати резервуари та відключати воду в місті.

Тетяна Муран, Тарас Троян, Дмитро Лехман, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK