Тернопіль

Чоловік готується вирощувати помідори в центрі Тернополя

Тернополянин Григорій Жук живе на вулиці Квітова, що майже у центрі Тернополя. Його приватний будинок сусідить із місцевими багатоповерхівками. Чоловік знову готується до вирощування помідорів на своїй присадибній ділянці.

За словами Григорія Жука, щороку на двох сотках землі він садить 200 кущів помідорів.

Навесні він робить планування городу, аби потім компактно висадити улюблені 18 сортів розсади.

Житель Тернополя готується вирощувати помідори в центрі міста

“У мене є пакетики, які я завжди роблю, отак акуратно. Кожен підписую “Дебарау” 2020 рік, цей назвав “Бордо велике”, Малинівка 2020 рік. Малинівка, бо то мені насіння сусідка дала і ті помідори кольору малини. Мої улюблені “Анжела”, наприклад, то високі – до двох метрів, круглі, середні помідори, для слоїка дуже добрі, червоні”, – каже городник.

Із перших днів березня він висіває насіння. Ґрунт для помідорів готує сам.

“Я роблю компост із того всього, що росте на городі. І мало того, коли восени багато листя, – то все теж іде на компост. У мене є дві компостні ями”.

Із власного досвіду радить помідори сіяти негусто.

“Були такі роки, що я отак зробив землю, брав у жменю і так сіяв, як ото пшеницю в полі. Все виросло один на одному. Зійшло, як ліс. І спробуй то виколупати. Та виколупаєш, але з того всього, що зійшло, може, 10 відсотків використаєш”, – розповів чоловік.

Житель Тернополя готується вирощувати помідори в центрі міста

Свої контейнери з насінням Григорій нумерує, аби не сплутати та складає список висіяних сортів.

“Треба те все накрити плівкою й поставити у відповідне місце тепле. На перші дні можна де-небудь, навіть, не на вікні. А як вже зійде, то вимагає сонця й світла, то вже ставиш його на підвіконня. Деякі я висіяв два дні тому, то вже росою зайшло. Там процес вже пішов, а щоб перші насінинки проросли, то треба чекати 7-10 днів.”.

Григорій Жук за освітою філолог. Він має майже 50 років педагогічного стажу. Половина з яких – це викладання у місцевому інституті.

На пенсії активно веде Фейсбук та має свій канал на Ютубі. Навчився монтувати відео, в яких ділиться своїм досвідом. Про міське городництво чоловік розповідає і в місцевих газетах.

Житель Тернополя готується вирощувати помідори в центрі міста

Розсаду, яка зійде, чоловік планує висадити до 10 травня. У центрі Тернополя на своїй присадибній ділянці Григорій Жук вирощує помідори з 1983 року.

СуспільнеLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK