Тернопіль

Через страх та власну недбалість тернополянки часто нехтують своїм здоров’ям

Пані Галині 56, сьогодні вона на прийомі у мамолога. Каже, сюди направив сімейний лікар, але вона і сама дбає про власне здоров’я. Зізнається, намагається регулярно відвідувати лікарів, адже попередити краще ніж лікувати. Пані Галина пригадує, ще за молодих років у неї діагностували мастопатію. Вона після пологів зникла, але побоювання, що колишня хвороба переросте у рак – залишились.

Приймає пані Галину Сергій Бутов. Лікар каже, практика показує, що у більшості випадків жінки приходять відразу зі скаргами. Тоді хворобу виявляють аж на третій чи четвертій стадії. Лікування у такому випадку ускладнюється, адже метастази поширюються на весь організм.

“В нас зараз при лікуванні віддається перевага органозберігаючому лікуванні, коли не видаляється вся молочна залоза. Робляться пластичні операції, коли жінка після лікування спокійно може жити”, – каже лікар-мамолог Тернопільського обласного онкологічного диспансеру Сергій Бутов.

Лікарі кажуть, жінки через страх, брак часу та недбале ставлення забувають про систематичне обстеження. А відвідувати спеціалістів потрібно раз на рік, і робити УЗД-дослідження. В онкодиспансері додають, за день один лікар-мамолог приймає в середньому 15 жінок. Та приходять не з власної волі, здебільшого скеровують їх інші спеціалісти.

Жовтень – це місяць боротьби із раком молочної залози. Аби звернути увагу суспільства до цієї проблеми організували челендж “Обіцяй обстежитися”. Тернополянки активно беруть у ньому участь та запрошують інших. І вкотре нагадують – рання діагностика допоможе врятувати життя!

Оксана Рогачук, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 Новини.



Loading...







Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK