Файне місто

Через халатність медиків у Тернополі померло немовля

У родині тернопільського доктора медичних наук Петра Герасимчука, ще 2 роки тому трапилась трагедія. Його донька втратила первістка. По сьогоднішній день не можуть встановити з чиєї вини померло немовля. Після того, як чоловік переглянув сюжет Т1 Новини про схожу трагедію, вирішив не мовчати та розказати про свою біду. Так родина хоче попередити схожі ситуації. Повідомляє Т1 Новини.

Восени 2017 року Петро Герасимчук готувався стати щасливим дідусем. Його донька разом із чоловіком чекали на первістка. Вагітність у жінки проходила добре, у неї жодних скарг не було, патологій лікарі теж не виявили. Сімейство очікувало на появу хлопчика, навіть придумали ім’я – Дарій. Щоправда, усім планам щасливого материнства не судилось здійснитись.

“При переході пологів в активну стадію, в другу стадію пологів, лікар, яка приймала пологи, просто залишила її. Практично 40 хвилин в активній стадії пологів її не було біля дитини. Самі по собі пологи закінчилися тим, що за рахунок халатного відношення лікарів, дитина народилася в стані клінічної смерті”, каже дідусь, що втратив онука Петро Герасимчук.

Чоловік розповідає, після народження, малюка перевели у реанімаційне відділення, а через 12 днів він помер. За такий короткий час хлопчика встигли охрестити. Батьки та рідні до сьогоднішні не можуть змиритися із втратою. У смерті малюка звинувачують лікарів, кажуть це сталося через халатність та не виконання свої обов’язків. В свою чергу, працівники перинатального центру “Матері і дитини” пояснюють, що причиною смерті стало внутрішньо утробне інфікування дитини.

Через місяць після трагедії вбиті горем батьки написали заяву до прокуратури Тернопільської області та в поліцію. Наразі на лікаря, який приймав пологи, відкрили кримінальне провадження та триває досудове розслідування.

Зараз розвиток цієї історії контролюють в Тернопільській ОДА, зокрема Степан Барна.

“Дали вказівки відповідним службам, бо тут не йдеться, щоб когось покарати, йдеться – щоб навести порядок. Повинні всі зрозуміти – людяність та відповідальність найважливіші у цій професії, бо це є людське життя, воно безцінне”, каже радник голови Тернопільської ОДА з питань медицини Володимир Кулак.

Крім того, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук дав доручення не приховувати подібні факти, і з’ясовувати хто винен в нещастях батьків, в яких сталось схоже горе. Тож зараз головне завдання влади – попередити схожі випадки.

Оксана Рогачук, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK