Тернопіль

Бронзову модель присвячену випускникам Першої Тернопільської гімназії встановили на вулиці Сагайдачного у Тернополі

Над втіленням ідеї Дмитро Мулярчук працював майже рік. Чоловік зазначає сам проєкт довго затверджували, адже було дуже багато варіантів. Також обраний задум мав гармонійно вписуватись у стилістику вулиці і доповнювати її, тому довго не могли визначитись який макет буде найкращим.

“Класика – бронза в поєднанні з червоним гранітом. Все це дуже символічно, модель лаконічна, вона в той же час показова і інформативна. А місце визначене тим, що гімназія власне тут і стояла”, – каже скульптор Дмитро Мулярчук.

Модель складається з двох елементів. Перший – глобус, на якому позначено міста, у яких жили та творили вихованці закладу. Другий – 22 книги, на кожній з яких викарбувано ім’я відомого ліцеїста. Ця модель чудово доповнює бронзову скульптуру гімназії, яку встановили тут ще рік тому.

“Глобус з позначками, де проявили себе випускники тернопільської гімназії. І дуже добре, що виник задум цієї арки з книжок. Це також дуже цікава знахідка. Взагалі бронзові отакі елементи доволі поширені по Європі зокрема є досвід Вроцлава, в наших сусідів наприклад – Луцьк, але таких, щоб було багато моделей, такого досвіду немає”, каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Спорудження пам’ятки реалізували в рамках проєкту “Бронзовий Тернопіль”. Це уже четверта споруда, яку відновили у бронзі.

Оскільки, такий проєкт коштує понад 10 тисяч доларів, то частину коштів виділили з міського бюджету, а іншу – оплатили меценати.

Як зазначає Леонід Бицюра – такі композиції допоможуть містянам та гостям міста хоч у зменшеній версії побачити архітектуру довоєнного міста та дізнатись про особистостей які прославили Тернопільщину.

Оля Боднар, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK