Файне місто

«Ангели пам‘яті»: у Тернополі вшанували Героїв Небесної сотні

“Ангели пам’яті”. 18 лютого 2014 року почалися розстрілу майдану. Кілька днів пекла завершилися втечею тодішнього президента Януковича і численними смертями мирного населення. Сьогодні у Тернополі згадали Героїв тихою акцією. Повідомляє канал Тернопіль1.

Тернополяни збираються на площі Героїв Євромайдану. Із собою у них вирізані із паперу білі янголи, а також лампадки. Тут без гучних промов, лише молитвою, згадують розстріли активістів на вулиці Інститутській у Києві 5 років тому.

“Сьогодні по всій Україні проходить акція під назвою “Ангели пам’яті”, яку ініціювала Анжеліка Рудницька. В Тернополі це вперше. Учасники акції роблять паперових ангелів і розвішують на деревах у пам’ять загиблих душ Небесної Сотні. Ми молимося і думаємо, що ці ангели передадуть наші молитви загиблим воїнам”, каже голова представництва ГО “Асоціація жінок України “Дія” в Тернопільській області Ольга Шахін.

Тиху акцію “Ангели пам’яті” у Тернополі проводять вперше. Ініціатива зібрала біля Пам’ятника Героям сотні тернополян, громадських активістів, освітян і школярів.

Дехто із присутніх на акції не з переказів знає про події 5-річної давності. Пройшли через ті жахливі події особисто.

“В ті дні я особисто перебувала у Києві разом із викладачами Тернополя. В ту ніч вже автобуси і машини майже не пускали. Все ж таки ми прорвались і буди у вирі того всього. Це були страшні дні. Але всі розуміли, що по іншому діяти не можливо”, згадує директор Галицького коледжу Марія Баб’юк.

Присутнім нині важко згадувати події, які відбувалися у цей день 5 років. Адже це були важкі часи не лише для столиці, а і для нашого обласного центру.

Тихою акцією тернополяни згадують події, які сталися 5 років тому – початок розстрілів на майдані. Нагадаємо, 18 лютого 2014 року був смертельно поранений Олександр Капінос – Герой Небесної Сотні із Тернопільщини.

Яна Полухіна, Тарас Троян

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK