Тернопіль

У Верховній Раді відкрилася виставка філателістичних знаків про Романа Шухевича

27 лютого у Верховній Раді відкрили виставку філателістичних знаків про Романа Шухевича. Експозиція має назву “Від столиці воюючої України (ОУН-УПА-УГВР), село Бишки на Тернопіллі – до столиці незалежної України, Київ”. Колекцію зібрав історик з Тернополя Василь Штокало.

“Збираю філателію з середини 1990-их років. Все почалося з марки, виданої до річниці загибелі Шухевича – 30 червня 1951 року. Вона видана американською поштою на замовлення Підпільної пошти України. Надрукована із застосуванням найвищих технологій: на найдорожчому папері, з водяними знаками і різними барвами. Після неї не міг втриматись, аби не поповнювати свою збірку філателією у пам’ять про головнокомандувача УПА”, – каже історик.

Марки із зображенням Романа Шухевича з колекції Василя Штокала

У середньому марки Підпільної пошти України сьогодні коштують 30-100 доларів. Більшість зі своїх філателістичних знаків Роман Штокало отримав у подарунок, пише “Gazeta.ua”.

“Зберігання таких марок за часів радянського союзу загрожувало репресіями. Цілу сім’ю депортували б у Сибір, а власник марки отримав би 10 років виправних робіт у таборах. А після проголошення незалежності вони почали коштувати шалених грошей, на які я як студент не міг розжитися. Ніколи в житті багато не заробляв, тому найчастіше мені їх дарували”.

На відкритті виставки був присутній син командира УПА, народний депутат України Юрій-Богдан Шухевич.

“Потрібно було багато пролитої крові, щоб могла бути ця виставка руху опору і щоб ми згадали про наших попередникыв, які боролися і віддавали своє життя за країну”, – сказав він.

Окрім марок, на виставці представлено конверти, надіслані Василю Штокалу від рідних і близьких людей Шухевича: доньки Марії, сина Юрія-Богдана та зв’язкової Ольги Ільків.

“Ольга Фаустинівна завжди підтримувала те, що я роблю, фінансово. – каже Василь Штокало. – Навіть дала кошти, щоб відбулася ця виставка. У цьому конверті на моє прохання надіслала мені свої спогади про головнокомандувача. А саме про Княгиничі, де вона очолювала зв’язкову хату, в якій відпочивав Шухевич. Пані Оля згадувала про дотепність провідника і його доброзичливе ставлення до товаришів”.

Марка з колекції Василя Штокала

Експозиція присвячена 110-річчю з дня народження головнокомандувача УПА та 75-річчю створення Української повстанської армії. У майбутньому історик планує передати збірку в один із музеїв Тернопільщини.



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK