Завідуюча пообіцяла звернути увагу на гойдалку, де травмувалася дитина і вирішити питання її демонтування.
Як і у всіх навчальних закладах, у цьому садочку також є завгосп, яка відповідає за техніку безпеки. Ірина Стецій розповіла, що всі конструкції, які встановлюють на дитмайданчиках, відповідають нормам.
– Ми оцінюємо зовнішній вигляд та безпечність гойдалок перед тим, як діти гратимуться на них, – зауважує вона. – Крім того, наприкінці літа до нас приїжджає комісія з районного відділу освіту, управління ДСНС, санстанції, які перевіряють заклад на його готовність до роботи. Ніяких зауважень до нас не було.
Дроти вилізли зі стовпів
Разом із завгоспом та батьком потерпілої дитини ми оглянули всі гойдалки на території. Із двох стовпів, які розташовані поруч, «визирають» дроти. На питання, про яку техніку безпеки може йти мова, якщо дроти лежать там, де граються діти, пані Ірина зазначила, що струму там немає. Коли їй запропонували торкнутись до них руками, вона відмовилась. Поруч з дитячим майданчиком ми виявили напіввідкритий каналізаційний люк. Замість кришки там – шмат бетону, який рухається туди-сюди. До слова, того дня компанія циган збирала горіхи на території закладу. Тож зайти туди сторонній особі проблеми не складає.
Однак березовицький садочок – не єдиний, де є схожі проблеми. Брак фінансування чи небажання вирішувати проблеми? Певно, обидва варіанти.
Батьки можуть звертатися в суд
Як відреагували на звернення батька, ми запитали у відділі освіти Тернопільської РДА. Але конструктивного діалогу не вийшло.
Інженер господарської групи Андрій Скорий зауважив, що із заявою ознайомилися.
– Що вирішувати? – запитує спеціаліст. – Ознайомились і все. Чоловік написав лист, ми прийняли до уваги інформацію, яку він надав. Яка комісія може бути створена? Батьки завели дитину на чужу територію, значить, виховують її неналежно. Завідуюча звернеться до дільничного, аби ніхто не ходив у садочок, будуть відповідні таблички.
На питання, як районний відділ освіти вивчає дотримання правил техніки безпеки у садках, пан Андрій не відповів.
– У вас така робота розмовляти, а в мене є інша робота, що я буду робити в даному випадку – це вже наші справи, – додав на завершення інженер.
Розібратися в ситуації пообіцяла начальник обласного управління освіти облдержадміністрації Ольга Хома.
– У таких випадках ми створюємо комісію і вивчаємо ситуацію, – пояснює вона. – Гойдалки та інші конструкції на території закладу повинні встановлювати відповідні організації, які мають на це дозвіл. Ми розглянемо звернення батька і дамо відповідь.
У той же час, адвокат Павло Дзьоба говорить, що батьки мають законні підстави, аби звертатись не лише в управління освіти, а й суд.
– Якщо батьки туди зайшли, значить, був доступ на територію, плюс всі гойдалки, які встановлені у садку, повинні бути безпечними та відповідати певним технічним нормам. Мова йде про порушення закладом правил техніки безпеки. Оголені дроти та відкриті люки – додаткове свідчення тому.
Залишити відповідь