Вигода для усіх: працюючих містян, студентів, пільговиків
Перша перевага — економія коштів. За все, йдеться безпосередньо про вартість поїзду. Маєш картку – платиш менше, за найпростішим розрахунком власник «Файної картки» на кожній поїздці заощаджує 1 грн. Чим більше поїздок куплено одразу, тим нижчою є вартість кожної. Наприклад, для власників проїзного (що є одним із її різновидів – т. зв. неперсоніфікована карта), вартість проїзду в тролейбусі навіть може складати до 2,7 грн.
Друга перевага — зручність. Згадаймо часи, коли ми купляли талончики на тролейбус та автобуси окремо, потім проїзні на кожен вид транспорту… А тоді у поспіху шукай їх в гаманці, чи боронь Боже забудеш у кишені і кинеш у прання… А загубив проїзний – купуй новий… Знайомо? З «Файною картою» про ці прикрості можна забути! Сучасний пластиковий дизайн робить її практичною у користуванні, а дія за принципом «єдиного електронного гаманця» дозволяє розраховуватися за проїзд у різних видах транспорту, а головне – не турбуватися через її втрату, адже кошти зберігаються на балансі. Крім того, «не використані» поїздки переносяться на наступний місяць.
Третя перевага — додаткові «бонуси». Уже у найближчому часі власники Картки тернополянина зможуть користуватися додатковими знижками в аптеках, магазинах, при сплаті комунальних платежів тощо. Також у подальшому така карта допоможе швидше отримувати адміністративні послуги, наприклад, довідки та інші види.
Звернемо також увагу, що вже запрацював і он-лайн сервіс замовлення «Файної карти». На сайті https://fayna-karta.te.ua без черги і за будь-якої погоди у зручний для вас час доби – можна замовити виготовлення Карти тернополянина. При цьому на заповнення он-лайн анкети витрачається лише близько трьох хвилин часу.
Вартість «Файної карти» окуповується за місяць
Тернополяни, які проживають чи працюють у місті, з «Файною картою» зможуть зберегти у своєму гаманці близько до 800 грн на рік. Адже для власників персональної карти тернополянина ціна вартості проїзду залишиться базовою: 3 грн – в тролейбусі; 4 грн – в автобусі та маршрутному таксі. У той же час, БЕЗ картки за разову поїздку доведеться платити 4 і 5 грн відповідно. Діятиме і загальноприйнятий принцип: що більше поїздок людина купує на картку, тим менше платить. Якщо тернополянин купує поїздки «оптом» на квартал – «Файна карта» оформлюється взагалі безкоштовно (розрахунок здійснено на 216 поїздок – ред.).
Але навіть, якщо оплатити 57 грн за виготовлення карти, і регулярно її поповнювати, то за рахунок простої економії вона окупиться вже протягом першого місяця користування. Далі – усі заощаджені кошти переходять у Вашу «скарбничку». Порахуймо разом.
Наприклад, Ви користуєтеся транспортом двічі на день (хоча насправді більше) протягом 30 календарних днів – з карткою Ви заощадите 60 грн.. Тобто вартість карти Ви вже собі повернули. З кожного наступного місяця + щонайменше 60 грн/міс. Спробуйте відкладати ці кошти – набіжить 700 грн за рік. І це лише з розрахунку на одного члена сім’ї! Безумовно, дана цифра наведена як найбільш простий приклад, але за ці 700 грн можна купити, наприклад, 35 літрів молока, або 5 кг м’яса, або з десяток разів відвідати кінотеатр, або ж оплатити два місяці гуртків для дитини – батьки знають, що по Тернополю заняття коштують в середньому 300-350 грн на місяць.
Для студентів та учнів, з «Файною картою» проїзд у всіх видах транспорту буде дешевшим на 50% – лише по 2 грн (замість 4 грн чи 5 грн – для тих, хто без карти – ред.). Знову ж таки, беремо калькулятор: дві поїздки на день у маршрутці протягом місяця – і маємо 180 грн економії!
Крім того, молодь та юні тернополяни в майбутньому отримають цілу низку знижок у закладах, які часто відвідують.
Для пільгових категорій – пенсіонерів, учасників АТО, людей з інвалідністю тощо, витрати на виготовлення персональної Карти тернополянина взяла на себе мерія – кошти на це виділено з міського бюджету. Тож, жодних витрат тернопільські пільговики не понесуть, а в подальшому також зможуть заощаджувати і користуватися різними знижками.
Переваги матимуть і користувачі «неперсоніфікованого» проїзного квитка тривалого користування (вартість – 20 грн на всі види транспорту; 15 грн – на проїзд тільки у тролейбусі – ред.)
Вартість проїзду для таких користувачів, знову ж таки буде базовою – 3 грн у тролейбусі та 4 грн в автобусі чи маршрутці. При цьому таку неперсоніфіковану картку тернополянина можна передавати родичам чи друзям. Також по ній за зниженим тарифом можна буде оплатити поїздку кількох людей – коли, наприклад, їдете кудись компанією.
Ще однією перевагою картки тернополянина є те, що з її запровадженням розпочнеться легалізація зарплат (так звана «біла» зарплати). Адже право отримати іменну картку мають ті, хто працює в Тернополі. Для цього треба подати довідку з податкової – вона засвідчить, що за людину сплачуються податки. А це означає, що легальний працівник у майбутньому матиме право на пенсійне забезпечення.
З «Файною картою» тернополяни контролюватимуть перевізників міста
Ми з’ясували про беззаперечні переваги Карти тернополянина для окремо взятих містян, але будуть і покращення, які важливі для нашого міста в цілому.
По-перше, покращиться якість обслуговування в транспорті. Облік пасажирів завдяки Карті тернополянина буде контрольований. В результаті розвитку цієї системи можна буде побачити, де необхідно збільшити кількість транспортних одиниць на маршруті. І це стосуватиметься в тому числі й приватних перевізників.
По-друге, громада міста отримає більше важелів контролю за перевізником. Завдяки електронному обліку, зібрані за проїзд гроші збиратимуться на єдиному рахунку, а перевізник буде отримувати виключно за перевезених пасажирів. Таким чином, стане точно відомо, скільки він заробляє на маршруті. А отже, недобросовісні перевізники більше не зможуть «лукавити» – їм буде важче маніпулювати необхідністю підвищувати тарифи, опираючись на їх нерентабельність.
По-третє, розвиваючи систему чіткого обліку пасажиропотоків, у майбутньому можна буде перейти до європейської практики оплати за проїзд: за кілометраж, а не за пасажира. Тобто вартість буде залежати від дальності поїздки. Це дасть додатковий важіль для того, щоб перевізник чітко дотримувався графіку руху. В іншому випадку ризикуватиме втратити ліцензію. Так система перевезень працює у Польщі, Німеччині та більшості країн ЄС.
І по-четверте, з «Файною картою» місто буде точно знати скільки пільговиків користується громадським транспортом. А відтак буде відома не приблизна – у багатьох випадках «вирахувана» самим перевізником, а цілком чітка сума, яку потрібно відшкодувати перевізнику з міського бюджету (З 2016 року за всі перевезення пільгових категорій населення перевізник отримує кошти з міської скарбниці – ред.). Тепер же, разом із введенням Карти тернополянина, місто буде платити тільки за реальних пільговиків. Наразі, на це з міського бюджету виділяється близько 40 млн грн, і довести обґрунтованість цієї суми складно. Швидше за все, виявиться, що реально необхідна сума – значно менша. Зекономлені кошти можна буде витрачати на корисні для громади речі: створення місць для відпочинку, закладення скверів і парків, облаштування дитячих майданчиків тощо.
І на останок, якщо хтось іще не став власником «Файної карти» – нервувати не слід! В мерії з розумінням ставляться до того, що сам процес виготовлення карти триває до 20 днів, тож найближчі місць-два триватиме так званий «перехідний період». Особливо це стосується пільгових категорій тернополян: пенсіонерів, студентів, учасників АТО та інш.. Зокрема, як зазначають у мерії, паралельно скористатися пільгою на проїзд можна буде, пред’явивши відповідне посвідчення.
От молодці! Гарно відпрацьовуєте гроші надала! Перемога справжніх патріотів! Ох і виблядки ж ви!
Гарнатує 50% знижки на проїзд студентам та учням. А нічого що це передбачено в конституції України? а не є досягненням надала?
Чому від статті залишається відчуття, що на вуха наклали лапші? Та тому що дивно, що цю картку друкують не на бруківці надалівській! На мій погляд, Надал нічого не робить, якщо немає з цього особистого зиску! І про це знають усі тернополяни!
Мій чоловік працює на підприємстві, яке є найбільшим платником податків у бюджет м.Тернопіль, наша дитина навчається у школі, я – інвалід. І ЖОДЕН з нас НЕ має права на цю офігенну картку, бо немає підтвердженого ФАКТИЧНОГО проживання у місті!!! Печалька(((