Що не кажи, а Тернопільщина багата на талановитих людей. Черговим підтвердженням цього є Віталій Мисонець. Чоловік, використовуючи монети та кілька купюр, створив неймовірну скульптуру (так своє творіння називає митець) корабля.
– Що вас надихнуло на створення корабля з монет?
– Я давно виношував ідею створити щось таке, що не під силу іншим. Довго думав над цим, підбирав різні варіанти – дерево, метал, глина, вапно тощо. Проте одного дня, отримавши у магазині здачу лише монетами, задумався – а чому б не використати їх? Тоді й почав пробувати. До того ж, монети завжди під рукою, для того, щоб їх отримати, не потрібно їхати у спеціальні магазини.
– Чи важко було працювати з таким незвичним матеріалом?
– Це з якого боку подивитися. Найважчим було підібрати і розрахувати необхідну кількість монет, а також створити макет чи хоча б якесь креслення задуманого предмету.
Також не менш важливими у цій справі є терпіння та витримка. Скажу по правді, подеколи виникало бажання закинути розпочате і, якби не підтримка дружини, моїх рідних та близьких, то робота була б не завершеною і досі.
– Скільки тривала робота та скільки монет і яким номіналом було використано?
– В загальному я використав 5500 монет номіналом у п’ять та десять копійок. Хоча п’ятаків було в рази більше – майже п’ять тисяч. “Десятки” використовував лише для оздоблення вже готового корпусу.
Вся робота тривала трохи більше двох років. Хоча можна було б зробити й швидше, просто не завжди мав натхнення працювати над цим.
– Завдяки чому монети кріпляться одна до одної?
– За допомогою клею “рідкі цвяхи”. Він має декілька суттєвих переваг, таких як надійне зчіплювання, швидке засихання, стійкість до зовнішніх факторів впливу. Я перепробував різні види клеїв, проте із завданням справився лише цей.
– Чому саме корабель?
– Люблю море і все, що з ним пов’язано (посміхається). Хоча насправді навіть не знаю, чому обрав саме цю скульптуру. Можливо тому, що мене завжди захоплювали кораблі, чи тому, що захотів мати свій власний, хоч і не справжній.
– Це ваша перша робота?
– Так. Поки що це моє єдине творіння.
– Плануєте творити і надалі?
– Звичайно. Вже зараз маю декілька ідей, які хотів би втілити у життя, проте розповідати про них не хочу. Боюсь зурочити.
– Це лише хобі, чи спосіб для заробітку?
– Ні, це лише хобі. Я не хочу так довго працювати над чимось лише для того, щоб отримати за це певні кошти. Це буде лише для мене і моєї сім’ї. Свою скульптуру, або як все буде добре, то скульптури, планую передати дітям, зробивши з них своєрідну сімейну реліквію.
– Ви пробували себе в інших творчих напрямках?
– Ні. У мене немає потягу до чогось іншого, та я й не намагаюся його розвинути. Зараз у мене і так обмаль часу.
– То чому взялися за монети та корабель?
– Тоді я мав багато вільного часу, який намагався хоч якось урізноманітнити. А оскільки ідея створити щось оригінальне і незвичне жевріла в мені вже давно, то вирішив втілити її у життя.
– Як ваша дружина, батьки та друзі віднесли до цієї ідеї?
– Першою про це дізналася дружина. Думав, що буде критикувати, адже я дорослий чоловік, а хочу зайнятися казна-чим. Проте вона підтримала і, навіть, почала допомагати – розмінювала монети в магазині, клеїла деякі деталі. Батьки та друзі теж підтримували, приносили матеріали, але клеїти відмовлялися, проте я і не наполягав.
– Як митець-початківець що б ви порадили тим, хто теж хоче ступити на творчий шлях?
– В першу чергу перебороти себе і не лякатися подальших змін. Я боявся не створити щось нове, а того, що за цим стоятиме, як це змінить моє життя. Лише зараз можу сказати, що усе це було надаремне. По-друге, необхідно вірити у свої сили. Не варто покладати рук при першій ж невдачі. Ніхто не каже, що все буде легко. По-третє, варто запастися терпінням. Ніщо не робиться за годину чи за день. Навіть всесвітньо відомі митці творили роками, то що говорити про аматорів.
Залишити відповідь