Тернопіль

Надія Будій: «Третя школа готує інтелектуальну еліту України»

budij

Директор Тернопільської спеціалізованої школі №3 з поглибленим вивченням іноземних мов Надія Іванівна Будій

Багато учнів Тернопільської спеціалізованої школі №3 з поглибленим вивченням іноземних мов  є дітьми депутатів міськради, успішних бізнесменів та відомих громадських діячів. Чому цей заклад є популярним серед впливових батьків дізнавався сайт «Діти», поспілкувавшись із директором школи – Надією Будій.

Як налагоджуєте контакт із учителями на посаді директора?
Мені пощастило, тому що я працюю в колективі, в якому я була від перших своїх днів роботи вчителем. Навіть більше, адже я й сама закінчила рідну третю школу, тому колектив мені рідний, дорогий, і, власне, завдяки їм я стала директором
То проблем і труднощів у роботі з колективом школи не виникає?
Я сприймаю це не як проблеми, а як робочі питання. Мені легко спілкуватися з колегами, тому що вони знають, що всі роки в школі я виконувала ту ж роботу, яку роблять вони і яку вимагаю добре робити від них. До того ж, колектив складається з понад сотні висококваліфікованих педагогів. Завдяки цьому ми маємо хороші результати у навчанні, у виховній діяльності та гарний рейтинг в місті.
Утім, дехто пов’язує рейтинг школи, її престиж з тим, що тут навчаються діти багатьох відомих та успішних тернополян. Яка ваша думка з цього приводу?
Ми цінуємо кожну дитину, яка навчається в нашій школі і для мене визначальним є її ставлення до навчання, до виконання своїх обов’язків, а не те, ким працюють батьки. Наша школа престижна в тому плані, що ми готуємо інтелектуальну еліту України. Як підтвердження хочу сказати, що в Тернополі є сім президентських стипендіатів, четверо з яких – учні третьої школи.
Чим же відрізняється ваш навчальний заклад від інших?
Мені здається, що наш заклад дуже родинний. В трикутнику «школа–родина–дитина» навчальний заклад і сім’я дуже тісно співпрацюють. Так, наші діти дуже часто кажуть, що школа для них – це другий дім. Це можна побачити з того, що учні, які вже закінчили школу, досі приходять для того, щоб поспілкуватися з вчителями та друзями.
Справді, психологічна атмосфера важлива. А як щодо самого навчального процесу? Адже сьогодні іноземні мови вивчають з першого класу в усіх загальноосвітніх школах. Яким чином ваш заклад підтверджує свій статус спеціалізованого?
У нас є низка профільних дисциплін, які викладаються англійською мовою. Наприклад, на таких уроках, як «Бізнес курс», «Країнознавство», «Література Англії і США», «Я у світі», діти мають змогу отримати поглиблені знання іноземної мови, яких не дадуть в інших школах. Навчальний заклад також співпрацює з Американським університетом у Болгарії, Міжнародним університетом LCC в Литві, Освітньою організацією O.W.L., Канадським коледжем англійської мови. Ці програми дають змогу навчатися у літніх мовних школах Канади, проходити тестування TOEFL та безкоштовно вступати на навчання в Американський університет у Болгарії. Окрім цього, за електронною програмою SMRT English діти мають можливість вивчати англійську мову дистанційно. Також п’ять переможців з області в програмі FLEX зараз навчаються в Америці, троє з них – учні нашої школи. Загалом, ні для кого не секрет, що наш навчальний заклад дуже сильний. Діти з третьої школи, які їдуть за кордон, на голову вище від своїх однолітків. Чим ми пишаємось.
«Перші класи на 95 % складаються з вихованців нашої підготовчої школи,але право на співбесіду мають всі діти»
Звісно, такі перспективи приваблюють батьків і, як відомо, конкурс на поступлення у вас завжди високий. Скільки учнів першого класу сіло за парти школи цього року? І скільки бажаючих було загалом?
Було дуже багато діток, які хотіли навчатися у третій школі. Проте, на жаль, наші можливості обмежені. Ми набираємо тільки по три перших класи, а тому цього року за шкільні парти сіло 100 першачків.
Яким чином ви робите відбір?
Ми проводимо конкурсні випробування, адже за наказом Міністерства освіти зараховуються найбільш здібні дітки. Звісно, такий вибір робити важко, але ми стараємося бути максимально толерантними, щирими до дітей. Звичайно, що перші класи на 95 % складаються з вихованців нашої підготовчої школи, але право на співбесіду мають всі діти. До слова хочу сказати, що вже 12 жовтня ми проведемо збори для батьків, які мають бажання віддати дітей у підготовчу школу. Вона розпочне свою діяльність вже з 15 жовтня.
Стосовно зміни програми для початкової школи. Чи вважаєте Ви, що ці корективи полегшать життя першокласникам?
Ці зміни дійсно допоможуть учням початкової школи комфортніше відчувати себе на уроках. Так, педагоги нашої школи деякі речі практикують вже упродовж тривалого часу. Наприклад, робота олівцями. Ми зауважили, що в такому випадку дитина менше переживає, коли їй щось не вдалось. Вона в будь-який момент може стерти помилку та написати правильний варіант. Також наші діти дуже люблять коли до них кажуть: «молодчинка», «вже краще», «задоволена тобою». Такі вербальні оцінки стимулюють до навчання. Щоправда, маю певні сумніви щодо техніки читання. Якщо подивитися з методичної точки зору, то техніка читання це не тільки темп, а й правильність, виразність і розуміння прочитаного. Ці характеристики дуже важливі.
Які ще освітні інновації впроваджуєте у школі?
Можливо, це не наша інновація, оскільки про школу під відкритим небом говорив ще В. Сухомлинський, але цього року вересень порадував чудовою сонячною погодою. І в нас виникла ідея проводити уроки природознавства, читання, основ здоров’я та «Я у світі» на свіжому повітрі. Дуже важливо, щоб вивчення природи відбувалось саме в умовах природи.
«Дитина не вчиться жити, а живе зараз»
Однак шкільне життя – це не лише навчання. Як організовуєте дозвілля дітей?
У нас є безкоштовні заняття у спортивних гуртках і секціях, на яких ми готуємо команди з тенісу, футболу, баскетболу та волейболу. Проводяться заняття з шахів та програмування. Окрім того, у нас є 30 хореографічних та 5 вокальних колективів. Насправді, діти мають великий вибір гуртків і секцій, а ми тільки допомагаємо знайти себе у житті.
Буде щось особливе у цьому навчальному році?
Звісно, у нас будуть певні зміни, адже школа – це рух вперед. Наші діти з кожним роком змінюються і школа не може бути сьогодні такою, якою вона була вчора, якою була кілька років тому. Цей рік ми плануємо присвятити тому, щоб якомога краще підготувати дітей, навчити іноземним мовам. Мається на увазі поглибити практичну значимість знань іноземної мови.
В Тернопільській спеціалізованій школі №3 розпочинає свою роботу “недільна школа” для майбутніх першокласників. Початок 15 жовтня. Батьківські збори 12 жовтня. Довідку можна отримати в адміністрації школи.

budij3budij-2



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK