Зарваниця шанована християнами завдяки своїй чудотворній іконі та цілющому джерелу, біля якого з’являлася Божа Матір. Зараз Зарваниця є важливим духовним центром Української греко-католицької церкви. Щороку тут проводять всеукраїнські прощі, на які збираються десятки тисяч паломників не тільки із Тернопільщини, але і з сусідніх областей.
Злі язики стверджують, що Зарваницький духовний центр розбудували як альтернативу Почаївській лаврі. Але насправді це не так. Важливим відпустовим центром Зарваниця стала ще наприкінці 19 століття. Та у період радянської влади спочатку було спалено дерев’яну церкву, згодом більшовики знищили монастир. Завершили руйнацію у 1961 році, коли підірвали каплицю, а цілюще джерело обгородили колючим дротом.
З настанням української незалежності у Зарваниці створили духовний центр, завітавши в який можна водночас оцінити і рівень майстерності сучасних архітекторів. Адже усе що збудоване у Зарваницькому духовному центрі – це період 90-их початку 2000-их років. До речі, по дорозі з Буковелю на Тернопіль можна на годинку-другу завітати і у Зарваницю. Із Бучацької об’їзної слід повернути наліво, там є відповідний вказівник. Відстань, як ми уже зазначали, – лише 23 км. Дорога в хорошому стані. Далі із Зарваниці не обов’язково повертатися назад. Можна їхати відразу на Тернопіль по маршруту Зарваниця-Надрічне-Тютьків-Тернопіль. Дорога Зарваниця-Тютьків є однією з найкращих у Тернопільській області.
Головна туристична родзинка Тернополя – це велика штучна водойма, створена у самому центрі міста на річці Серет. Офіційна назва водойми – Тернопільський став, хоча в народі часто ще кажуть Тернопільське озеро.
Із залізничного вокзалу до озеро можна пішки дістатися за 7 хвилин. Тернопіль настільки компактний, що при цьому ви ще й подолаєте на своєму шляху три майдани – Привокзальний, Театральний і майдан Волі. Чудове місце для огляду озера – від початку фонтану Гронського, який знаходиться між Старим замком та готелем “Тернопіль”. Сходами, що ведуть вниз, можна спуститися до набережної. Якщо є більше часу, можна прогулятися набережною від центральної пристані до Надставної церкви або у протилежному напрямку до острівця Закоханих.
Збаразький замок є основним осередком національного заповідника “Замки Тернопілля”. Відвідати Збаразький замок варто з двох причин.По-перше, Збаразький замок є основним осередком національного заповідника “Замки Тернопілля”, а значить він є найкращим із усіх збережених замків області. Тому на основі його відвідин можна скласти враження чи варто відвідувати інші замки Тернопільщини. І друга причина для візиту у Збаразький замок – у 1649 році українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким тривалий час тримали в облозі цю оборонну споруду, у якій засіли поляки. Однак взяти її так і не змогли. Тож як приємно для туриста “взяти” те, що не зміг зробити сам Богдан Хмельницький.
Оноре де Бальзак у 1848 році побував у Вишнівці і парк та палац у цьому містечку назвав “малим Версалем”. Літературний класик звісно ж мав звичку до перебільшення, але не в цьому випадку. Вишнівецький палац і справді вражає своєю красою. З балкону палацу відкривається чудовий краєвид – внизу видніються Вишнівецький став та Вознесенська церква, у якій російський цар Лжедмитрій брав шлюб з Мариною Мнішек. У радянські часи у приміщеннях палацу знаходилося профтехучилище. Зараз його перенесли і в самому палаці ще не завершилася реконструкція. Однак туристи можуть відвідувати палац.
Кременець – одне з найкрасивіших міст не тільки Тернопілля чи Волині, але й України.
Місто цікаве і своєю архітектурою і географічним розміщенням біля підніжжя Кременецьких гір. Особливо цікавою є панорама міста із Замкової гори Бони. Проте, окрім Замкової гори у місті ще є ряд цікавих для туристів об’єктів. Зокрема, це будинок родини Словацьких, у якому діє музей Юліуша Словацького, Богоявленський монастир, палац Кароліни Дзембовської, костел Єзуїтів тощо. Складається враження, що усі туристичні шляхи на тернопільській частині Волині пролягають через Кременець. На батьківщину Юліуша Словацького щороку приїжджає багато поляків. Водночас, у Кременці спиняються і усі православні паломники, які мандрують до Почаєва.
Джерело: Терноград
Залишити відповідь