Під час зустрічі учасники розглянули питання економічного розвитку на місцях, шляхи формування успішних об’єднаних територіальних громад краю.
Участь в обговоренні взяв й народний депутат, очільник Тернопільської обласної організації політичної партії «Довіра» Микола Люшняк.
– Шість років тому відбулися перші платформи, на яких обговорювали усі переваги та недоліки реформи децентралізації. Хтось доволі скептично до неї ставився на початках, хтось – повірив. Якщо розглядати глобально, то саме Тернопільщина запустила процес децентралізації в Україні. Навесні 2015 року в нас було створено перші громади. Тоді багато хто кепкував та не вірив в успішність реформи. Сьогодні на нашій платформі присутні голови перших ОТГ Тернопільщини. Саме ви своїм прикладом показали дієвість децентралізації. Пам’ятайте, ви заклали міцний фундамент, а тепер необхідно зробити все для того, щоб він не зруйнувався, а став основою для міцного будинку, в якому буде комфортно жити, – зазначив Микола Люшняк.
Зробити громади успішними та спроможними можна лише у випадку комплексної роботи та взаємодії з центральною владою.
– Громади завжди хочуть отримувати більше податків, це логічно. Впливаючи на Кабмін, ви добилися того, що вже два роки у вас зберігається акциз у 7 мільярдів. Ви – сила. Не нехтуйте своїми повноваженнями, але пам’ятайте, що ця сила може ефективно працювати лише в симбіозі з президентом, Кабміном, парламентом. Лише так вдасться розбудовувати інфраструктуру, відновлювати дороги, реставрувати замки та історичні пам’ятки, – звернувся до голів ОТГ Микола Люшняк.
Він підкреслив, що кілька ухвалених законів дадуть об’єднаним територіальним громадам суттєвий поштовх для розвитку.
– Також ми маємо розуміти, які ризики закладні у тих чи інших повноваженнях. Україна сьогодні перебуває у стані війни, а тому необхідно зважувати кожен закон. Ми єдина держава й не можемо ухвалювати виняткове законодавство для окремих регіонів країни. Україна – різна, але вона єдина. Кожен законопроєкт, який стосується передачі повноважень, має пройти апробацію. Якщо ніяких ризиків не буде виявлено, можна його ухвалювати, – пояснив Микола Люшняк.
Залишити відповідь