Коли в українців виникає нервове потрясіння, більшість з них шукає в домашній аптечці корвалол, валокардин чи валідол. Люди впевнені, що ці ліки заспокоять їх, позитивно вплинуть на серцево-судинну систему.
Але Уляна Супрун спростовує міф про ефективність цих препаратів. Вони не ефективні для зниження тиску та запобігання серцевим нападам, і не заспокоюють, а радше отруюють. Більше того, у США ці ліки заборонені законом.
“Діючими речовинами корвалолу, валокордину (валідолу на наших теренах) і безлічі їхніх аналогів є екстракти кореню валеріани, і подекуди інших рослин. Вони не мають відношення до серцево-судинних хвороб, і жоден протокол не радить приймати ці ліки в разі підозри серцевого нападу”, — пише Уляна Супрун.
Особливо небезпечний компонент цих медикаментів — фенобарбітал.
Як стверджує Уляна Супрун, екстракти валеріани містять понад сто активних компонентів, в тому числі фенобарбітал, компонент ніби-то седативний і спазмолітичний, та при цьому заборонений в низці країн через токсичність і взаємодію з іншими ліками. Прийом фенобарбіталу може викликати сонливість, кволість, запаморочення, пригнічений стан, тривожність, помилки при керуванні авто, відчуття сп’яніння, а потім похмілля.
В такому стані після валідолу точно буде гірше приймати раціональні рішення чи бодай якось діяти. Компоненти валеріани діють на рецептори гальмівного нейромедіатора ГАМК на нейронах (гама-аміно-бутирату), і таким чином імітують заспокоєння. Подібну дію має алкоголь на початкових стадіях сп’яніння.
Залишити відповідь