Тернопіль

Вчені з США, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Італії, Грузії приїхали на масштабний форум до Тернополя

Десятки науковців з різних куточків України та з-за кордону приїхали до Тернопільського національного медичного університету імені Івана Яковича Горбачевського в рамках 12-го біохімічного конгресу. В Тернополі цей захід проходить вперше. Приурочили його до дня народження видатного вченого, ім’я якого носить тернопільський медичний університет, Івана Яковича Горбачевського.

“На конгрес з’їхалися найвідоміші вчені в галузі біохімії України і наші гості з інших країн. Я б хотів подякувати керівництву українського біохімічного товариства, товариству інституту біохімії Паладіна за те, що вирішили провести цей конгрес саме на Тернопіллі. Присвятивши його видатному вченому Івану Яковичу Горбачевському”, – говорить ректор ТНМУ імені Горбачевського Михайло Корда.

Впродовж 5 днів учасники конгресу обговорюють перспективи та досягнення розвитку сучасної біологічної науки, експериментальної медицини та біотехнології.

“Боротьба зі злоякісним ростом, передбачення та профілактика серцево-судинних захворювань, алергічних захворювань, захворювань рушійного апарату, діабет”, – розповідає президент Українського біохімічного товариства Сергій Комісаренко.

Участь у конгресі беруть вчені з України, США, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Італії , Грузії та інших країн. Вони поділяться з колегами та студентами досвідом та проектами, які планують реалізувати найближчим часом.

“Для моїх колег з університету і для мене особисто найцікавішими темами є ті, які стосуються медичної, біохімічної. Ті, які стосуються біохімічних процесів у розвитку певних конкретних захворювань. Як той чи інший патологічний процес в організмі розвивається з молекулярної точки зору. Такі моменти виствітлюватимуть у нас на конгресі”, – наголошує Михайло Корда.

Учасники конгресу кажуть, для них дискусії та спілкування в рамках таких масштабних заходів є одним з ефективних методів вирішення проблем сучасної біохімічної науки.

“Дає можливість людям зустрітися і обговорити різні шляхи вирішення актуальних проблем, дискутувати, заперечувати. В таких суперечках народжується істина. Часто певні рішення тримаються в секреті, бо вони будуть запатентовані. Частково вони мають бути оприлюднені чим швидше, адже це може бути певним відкриттям”, – каже учасник конгресу зі Львова Андрій Сибірний.

Впродовж наступних днів на пленарних лекціях та зустрічах учасники конгресу ділитимуться власними дослідженнями та науковими працями, які зможуть якісно впливати на розвиток сучасної біохімічної науки.

Христина Луцик, Тарас Троян, Віталій Куземко, Т1 Новини



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK