Вони перші в Україні у розвитку інклюзивної освіти, а в стінах закладу навчаються діти, які не бачать, або мають проблеми із зором. Вчителі закладу кажуть, тут немає булінгу, діти навпаки намагаються підтримати та допомогти своїм однокласникам, які погано бачать. Як вдалося колективу тернопільського навчально-виховного комплексу №28 досягти такого результату дивіться у сюжеті Т1 Новини.
Тернополянин Ілля навчається у другому класі тернопільського навчально-виховного комплексу №28. Хлопчик має проблеми із зором, проте це йому не заважає відвідувати заняття разом з іншими однолітками. У класі працює вчителька, а допомагає їй асистентка-тифлопедагог. Тут хлопчик може вчитись писати на спеціальній друкарській машинці.
“У них є підручники зі шрифтом Брайля з якими вони працюють. Також окремо є машинка по шрифту Брайля. Вона має 6-тикрапку і кожна буква має окрему крапочку”, – пояснює вчителька 2 класу Тернопільського навчально-виховного комплексу №28 Христина Малиновська.
Тим часом у кабінеті тифлопедагога школярка Ірина вчиться друкувати на комп’ютері. Дівчинка погано бачить, тому літери їй озвучує спеціальна програма.
“Ірина має дуже маленький процент зору. Вона пише на уроках фломастером і не все може прочитати. Але є спеціальна програма, якою працюють люди, які не мають зору або мають малий процент. Це для людей з вадами зору – вікно у світ”, – розповідає тифлопедагог Тетяна Гайтко.
Заходимо в інший інклюзивний клас. Тут діти обговорюють книги, які вони прочитали у вихідні. Після цього усі слухають, як дівчинка Надійка читає казку шрифтом Брайля.
Загалом у закладі навчається понад 300 дітей, каже директорка Олена Шевчук. Дошкільний підрозділ включає в себе 10 груп, серед них є три спеціальні. Початкова школа нараховує 4 класи з інклюзивною формою навчання, де навчається 16 дітей з різними нозологіями. Незрячі діти – особливий напрямок.
“У нашому закладі є можливість, щоб була наступність. Діти відвідують дошкільні групи, а потім переходять у школу. Діти, які відвідували незрячу дошкільну групу, вони відвідували її 4 роки. За цей час ми мали змогу з ними познайомитись і вести їх аж до початку школи”, – розповідає директорка Тернопільського навчально-виховного комплексу №28 Олена Шевчук.
Завдяки такій практиці навчальний заклад визнали одним з кращих в Україні. Також у Тернополі це перший заклад, де запровадили навчання в інклюзивній формі.
“Діти здорові і незрячі вони навчаються разом і це допомагає виховати у них толерантність. Якщо зараз є питання булінгу, то у нашому закладі його немає, тому що у нас діти завжди під наглядом педагогів”, – наголошує Олена Шевчук.
Головне ж у реабілітації особливих дітей, додає директорка, навчання у колективі. У цьому і полягає інклюзивна освіта. Спілкування з іншими дає їм шанс на повноцінне життя.
Сергій Балуцький, Віталій Куземко, Т1 Новини.
Залишити відповідь