Ван Гог сучасності. Саме так називають тернопільського художника Віктора Макарова. Він не мав професійної освіти, мистецтво живопису опанував самотужки.
Авторські пейзажі та натюрморти Віктора Макарова сьогодні представили в обласному художньому музеї. На відкритті меморіальної виставки побували і наші журналісти, вони поспілкувалися із друзями художниками, а також із його онукою, яка і стала ініціатором експозиції. Повідомляє Т1 Новини.
“Будинок залізничників”, “Стара хата”, “Гладіолуси”. Це картини Віктора Макарова. Тернопільський художник помер 28 липня минулого року. Аби краяни пам’ятали творчість митця онука Віктора Макарова ініціювала виставку його робіт в обласному художньому музеї.
“Тут багато робіт різних років. Дідусь, насправді, дуже працьовитий був. Він завжди йшов на якісь замальовки, щось приносив, показував, особливо з бабцею радився, вона його любила трохи покритикувати, але завжди з добром”, – згадує онука художника Христина Боднарук.
В обласному художньому музеї можна побачити 32 картини Віктора Макарова. Христина Боднарук розповіла, як дідусь створював натюрморт “Гладіолуси”.
“Це було у сусідній кімнаті. Дідусь буквально за пару годин зробив його і одразу показував. Він любив показувати і бачити реакцію людей”, – додає Христина Боднарук. На відкриття меморіальної виставки Віктора Макарова прийшли рідні живописця, а також колеги і друзі, які пам’ятають його найкраще.
“Коли він запрошував у майстерню, ставив свої роботи і часом далі навіть не було що говорити, бо кожна робота свідчила про професіональне відношення до живопису, до композиції, до кольорів”, – розповідає заслужений художник України Євген Удін.
“Дійсно, не маючи освіти і досягнути такого рівня можуть одиниці. Я шаную Віктора Макарова як художника планериста, за скромність в житті, за професійну гідність, яку він зберіг до кінця свого життя, попри всі негаразди творчої долі”, – додає живописець, заслужений художник України Микола Пазізін.
Віктор Макаров – художник, якого називали “Ван Гогом сучасності”. З 14 років митець жив у Тернополі. Саме це місто можна впізнати у багатьох його роботах.
“Тут є частина із родинної збірки, частина із наших музейних фондів. Вони дають уявлення про творчий шлях художника. Переважно він малював тернопільську природу, околиці, особливо річку Серет, став, але річку він дуже любив”, – наголошує директор Тернопільського обласного художнього музею Ігор Дуда.
Яна Полухіна, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини.
Залишити відповідь