П’ять днів, які змінили історію всієї країни. Російсько-грузинська війна 2008-го забрала сотні життів і позбавила даху над головою тисячі людей, донині обидві території перебувають в стані замороженого конфлікту. В день пам’яті хронологію трагічних події згадували у Тернополі. Повідомляє Т1 Новини.
Тамта Гугішвілі була студенткою, коли в Грузію зайшли російські війська. Вона добре пам’ятає події 11-річної давності. Тоді за декілька днів російські повітряні сили зруйнували цілі селища.
– А відбувалася в нас справжня війна. Були задіяні повітряні сили російські і відбувалося бомбардування. Було знищено багато будинків. Страждали мирні люди. Це було знищено будинки, садочки, школи і абсолютно все, – каже очевидиця подій Тамта Гугушвілі.
Зараз п’ята частина території Грузії та дві третини морського узбережжя – окуповані, 140 тисяч грузинів унаслідок етнічних чисток втратили домівки. Цю війну в історії вже охрестили «п’ятиденною». За лічені дні російські військові на території Грузії окупували Абхазію та Південну Осетію. Через 6 років за схожим сценарієм Росія напала на Україну.
– Тоді вже Росія відпрацювала той механізм впливу на свідомість, маніпулювання фактами та спотворення дійсності. Другий момент це тоді, коли використовувалися так звані «апалченцы». Таким чином був заблокований контроль над Рокським перевалом, – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
Учасник Операції Об’єднаних Сил Роман Мельник розповідає, зараз на Сході пліч-о-пліч з українцями воює чимало грузинів. Саме вони від початку бойових дій були підтримкою та наставниками для наших військових.
– Грузини – це дуже щирий народ, які одними з перших відгукнулися на наші події і приїхали допомагати. Вони перш за все включилися своїм професіоналізмом і їхні військові інструктори приїжджали навчати наших бійців тому, як треба діяти в різноманітних умовах війни, – каже учасник ООС Роман Мельник.
Військові розповідають, багато грузинів приїхали на схід України тому, що пам’ятають про підтримку українського народу у 2008 році.
Така підтримка грузинського народу для наших військових важлива. Адже вони впевнені, лише разом ми зможемо повернути своє і добитися справедливості.
Христина Луцик, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 Новини.
Залишити відповідь