Вже за місяць у тернопільських школярів розпочнеться навчальний рік. Вчителі радять батькам не зволікати і готувати дітей до школи. Перш за все необхідно подбати про медичні довідки, без яких школяра можуть і не допустити до занять. Як їх отримати і скільки це займе часу, дивіться у сюжеті Т1 Новини.
Уляна Хримко разом із сином Тимуром чекає на прийом сімейного лікаря. Цього року хлопчик іде в перший клас, а отже необхідно пройти медичний огляд та отримати усі необхідні медичні довідки для школи. Для неї такий досвід уже не перший.
– Ми йдемо вже вдруге, минулого року в перший клас пішла старша дитина, а цього разу йде наш молодший. Процедура влаштовує, довідку беремо. Дитина проходить огляд не боїться лікаря. Лікар дуже у нас хороший, позитивно налаштована до дітей. завжди має гарний підхід. діти її обожнюють, – каже тернополянка Уляна Хримко.
Разом з жінкою заходимо до кабінету. Саме тут педіатр чи сімейний лікар після огляду дитини видасть довідку форми А-086-1/о. Перед цим дитину важать, визначають ріст і проводять пробу Руф’є.
– Тут батьки приходять з дітками, якщо ця дитина іде в перший клас, то вони проходять медогляд на Гоголя, згідно наказу йде чотири спеціаліста – окуліст, хірург, логопед, стоматолог. Тут ми надаємо такі послуги – ріст, вага, індекс Руф’є – це навантаження фізичне, чи відновлюється пульс після навантаження. Потім дивимося по попередніх записах чи є якісь проблеми чи немає, – каже лікар-педіатр дільничий педіатричного відділення Тернопільської дитячої комунальної лікарні Галина Адамів.
У довідці форми А 86-1/о лікар зазначає прізвище та ім’я дитини, дату її народження, дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду, висновок про стан здоров’я і групу для занять фізичною культурою.
– Займається фізкультурою основна чи спец група. Якщо є якісь показання, то ми відправляємо на комісію і вони тоді вже дають звільнення, – додає Галина Адамів.
Також батькам до школи необхідна довідка форми 063/о – “Карта профілактичних щеплень”. Тут має бути інформація про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб.
Ті діти, які не пройдуть два обов’язкових щеплення, будуть недопущені до навчання. Проте, є і винятки.
– Є категорія дітей, які не можуть зробити ці щеплення у силу того, що у них є той чи інший діагноз. Наприклад системний червоний вовчак, СНІД. де діти, які отримують анти супресорну терапію, тобто вони не можуть робити щеплення, бо вони нічого не дадуть, – каже заступник директора з амбулаторно-поліклінічної роботи КНП “Тернопільська дитяча комунальна лікарня” Володимир Кучма.
«Медична карта дитини» (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна, зазначають у МОЗ. Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало у березні 2018 року.
Сергій Балуцький, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини.
Залишити відповідь