У всьому світі розпочався тиждень підтримки грудного вигодовування. Його проводять щороку у перших числах серпня у понад 150 країнах. Відзначають цей день і у Тернополі. Щоб вкотре нагадати про користь грудного молока для дитини. До того ж, доведено: природно годуючи дитину тривалий час, жінка зменшує ризик онкологічних захворювань. Про те, чим корисне грудне вигодовування, дивіться у сюжеті Т1 Новини.
– Тема цього тижня «Розширюючи права батьків, сприяємо грудному вигодовуванню». Саме в нас, і в інших родопомічних закладах, в яких проходять пологи, сприяють грудному вигодовуванню і відбувається допомога батьків, – каже завідувач відділення новонароджених, які перебувають спільно з матерями, КНП “ТОПКЦ “Мати і дитина» Світлана Васьковець.
На Тернопільщині існує 17 закладів, які мають звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Перинатальний центр у Тернополі найпершим отримав цей почесний статус. Тут медичний персонал дбає про те, щоб матері і малята почувалися комфортно, вчать породіль годувати дітей і пояснюють як правильно це робити.
– З кожним роком збільшується кількість матерів, які хочуть годувати грудьми діток. І ось в першу годину після пологів відбувається прикладання до грудей дітей у 97 процентів, – каже заступник головного лікаря КНП “ТОПКЦ “Мати і дитина” Валентина Якимчук.
Існує 12 принципів грудного вигодовування. Серед них основні: спільне перебування матері з дитиною від самого народження у пологовому будинку, раннє прикладання до грудей, вигодовування дитини за вимогою, заборона використання сосок і пустушок.
– Як правило, рекомендується виключне грудне вигодовування до 6 річного віку. Зі збереженням грудного вигодовування до 2 річного віку з веденням прикормів і різних середників, – каже головний експерт УОЗ ТОДА за напрямком “Грудне вигодовування” Зоряна Король.
– Такі дітки, це вже науково доведено, що краще впливає на розвиток маляти. У них кращий імунітет, вони краще вчаться в школі, краще адаптовуються до колективу, а в подальшому це краща освіта, кар’єрний ріст, хороша робота, – каже к. м. н., доцент кафедри акушерства і гінекології №1 ТНМУ імені І. Я. Горбачевського Ірина Маланчин.
При перинатальному центрі «Мати і дитина» діє школа материнства, де майбутнім матерям розповідають все про грудне вигодовування.
– Можна народжувати кілька раз, а стаж грудного вигодовування невеликий, в когось більший. Тут мами обмінюються досвідом. Є жінки, які два роки годують, а то і більше. Тобто всі ці питання ми обговорюємо, – каже психолог КНП ТОПКЦ “Мати і дитина” Алла Тимчак.
– Грудне вигодовування дуже важливо для дитини і матері. Можна назвати три найголовніші аспекти: для здоров’я дитини, об’єднання мами і дитини, це вигідніше, ніж купувати дорогі суміші, – каже тернополянка Марія.
Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводять щороку в 120 країнах світу.
Оксана Смільська, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини.
Залишити відповідь